Наука та технології

OpenAI має намір залучити $7 трлн для розвитку виробництва ШІ-чіпів

Sam Altman

Чіпи необхідні навчання великих мовних моделей.

CEO OpenAI Сем Альтман розпочав переговори з інвесторами щодо залучення від $5 трлн до $7 трлн для амбітного проекту з виробництва чіпів. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на джерела.

За їхніми словами, ініціатива спрямована на розвиток світового виробництва напівпровідників та розширення їхнього потенціалу на сферу штучного інтелекту.

Проект також вирішить проблему нестачі дорогих чипів, з якою зіткнулася OpenAI. Вони необхідні навчання великих мовних моделей.

Переговори на ранній стадії, повний список інвесторів невідомий. За словами джерел, Альтман обговорив ініціативу з міністром торгівлі США Джиною Раймондо, владою ОАЕ, тайванською TSMC та японською Softbank, яка володіє розробником чіпів Arm.

На переговорах він нібито пропонує ідею партнерства між інвесторами, виробниками процесорів та постачальниками електроенергії для спільного фінансування будівництва заводів. OpenAI стане великим замовником останніх згідно WSJ.

Джерела зазначили, що Альтман поділився своїми планами з одним із найбільших інвесторів ІІ-компанії — Microsoft. Корпорація нібито підтримує його зусилля.

Наприкінці 2023 року ЗМІ повідомили, що OpenAI веде переговори про новий раунд фінансування, за підсумками якого її оцінка сягне $100 млрд або більше.

Нагадаємо, у лютому 2024 року журналісти дізналися, що компанія розробляє систему автономних помічників ІІ, здатну взяти на себе управління пристроєм користувача для виконання певних завдань.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top