Наука та технології

Компанія OpenAI, яка запустила ChatGPT, отримала збитки у $540 млн у 2022 році

ChatGPT

Розробка чат-бота ChatGPT на штучному інтелекті обійшлася компанії OpenAI у значну суму, повідомляє The Information з посиланням на джерела, поінформовані про фінансові показники компанії. За їхніми даними, минулого року, коли було запущено ChatGPT, збитки OpenAI приблизно подвоїлися і становили близько $540 млн.

Ці цифри демонструють, як багато витратила компанія в рамках програми з розгортання комерційного продукту на базі штучного інтелекту. Основна частка витрат OpenAI у створенні і запуску ChatGPT посідає забезпечення обчислювальної потужності для генерації відповідей на запити користувачів, тобто купівлю серверів з прискорювачами обчислень з урахуванням GPU.

За оцінками Ділана Пателя (Dylan Patel), головного аналітика консалтингової фірми SemiAnalysis, використання ChatGPT може коштувати OpenAI близько $700 тис. на день, враховуючи витрати, пов’язані з використанням обчислювальних ресурсів. Голова ради директорів Alphabet (материнська компанія Google) Джон Хеннессі (John Hennessy) раніше заявив, що пошук у Bard, власному чат-боті Google, обходиться в 10 разів дорожче, ніж звичайний пошук.

Хоча фінансове становище OpenAI зміцнилося, головним чином завдяки багатомільярдним інвестиціям Microsoft, зростання попиту на її чат-бот, кількість активних користувачів якого зросла тільки за два перші місяці після запуску до 100 млн, призведе до подальшого зростання витрат компанії. Раніше гендиректор OpenAI Сем Альтман (Sam Altman), говорячи про зростання витрат, заявив, що це «буде найбільш капіталомістким стартапом в історії Кремнієвої долини», пише The Information.

Sam Altman

Як зазначено в публікації, Альтман «приватно припустив» , що OpenAI може спробувати залучити близько $100 млрд найближчими роками, оскільки компанія працює над розвитком загального штучного інтелекту (AGI) — настільки ж потужного ІІ, як людський мозок.

За прогнозами Reuters, прибуток OpenAI значно зросте цього року на тлі ажіотажного зростання популярності її технології. Очікується, що виторг компанії досягне $200 млн цього року, а потім зросте до $1 млрд у 2024 році.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top