Наука та технології

Україна наздогнала РФ за кількістю дронів-камікадзе дальньої дії, — Федоров

Також Федоров анонсував появу покращеної версії морського дрона MAGURA

Україна наздогнала Росію за кількістю дронів-камікадзе дальнього радіуса дії. Виробництво таких «пташок» обмежується лише фінансуванням. Також очікується поява покращеної версії морського дрона MAGURA. Про це повідомив міністр з цифрової трансформації Михайл Федоров у подкасті «Слон» на YouTube-каналі «Дія».

«Якщо говорити про нішу «шахедів» і дальніх дронів, я просто процитую Буданова. Він кілька днів тому в інтерв’ю сказав, що у нас є паритет по цих дронах. Я скажу, що це правда. У нас до десяти виробників, які виробляють дальні дрони-камікадзе», — сказав він.

Федоров зазначив, що виробництво безпілотників дальнього радіуса дії обмежується тільки фінансуванням. Але виробництво продовжує масштабуватися.

«Можна виробляти тисячі цих дронів. Вже вироблені тисячі, майже кожен день десь палає на території Росії. І це можна масштабувати. За півроку ми наздогнали Росію за кількістю. Росія повинна розуміти, що ми будемо далі масштабуватися, і ми тільки почали… ми будемо їх знищувати, поки вони будуть атакувати цим лайном (шахедами) нашу Україну», — зазначив чиновник.

За його словами, партнери України також дивляться, як дрони розвантажують системи ППО.

При цьому він вказав, що Україна також розробляє методи радіоелектронної боротьби, щоб садити «шахеди», а не тільки збивати.

Також Федоров анонсував появу покращеної версії морського дрона MAGURA. Як сказав міністр, у 2024 році очікується «новий технологічний стрибок» в розробці.

«Ми не можемо показати, але є човен, що є певною платформою і який готується до нових застосувань з новими сюрпризами», — зазначив він.

Що відомо про морський дрон MAGURA

Морський автономний охоронний безпілотний роботизований апарат Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus (MAGURA) V-типу розроблений в Україні.

Дрон є багатоцільовим безпілотним надводним кораблем нового покоління та може виконувати різні операції: спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінна боротьба, охорона морського флоту та бойові місії.
MAGURA V5 довжиною 5,5 метрів і шириною 1,5 метра. Крейсерська швидкість безпілотника — на рівні 22 вузли, а максимальна — 42 вузли. Дальність пересування — 833 кілометри. У нього також встановлено mesh-радіо з повітряним ретранслятором чи супутниковим зв’язком.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top