Новини

Китай змінює риторику щодо війни Росії проти України — ISW

китай

Китай зробив більш різку, ніж будь-коли, заяву про війну Росії проти України, звинувативши в російській агресії НАТО, зауважили аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у новому зведенні.

26 квітня держсекретар США Ентоні Блінкен зустрівся в Китаї з головою КНР Сі Цзіньпіном і звинуватив Китай у підтримці російської оборонної промисловості, що підриває європейську і трансатлантичну безпеку. Блінкен заявив, що Китай постачає Росії верстати, мікроелектроніку, нітроцелюлозу (використовується у виробництві пороху і вибухових речовин) та інші товари подвійного призначення, і пригрозив Пекіну санкціями.

Після цього офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбінь заявив, що Росія імпортує понад 60% товарів подвійного призначення зі США та інших країн Заходу. Він також переклав відповідальність за «українську кризу», саме так у Китаї називають повномасштабне вторгнення Росії в Україну, на НАТО. У Пекіні додали, що далі «просуватимуть» переговори країни-агресора та України.

«Заява Вана помітно жорсткіша, ніж попередні заяви КНР щодо вторгнення Росії в Україну, в яких КНР зображувалася як об’єктивний і неупереджений посередник у майбутніх мирних переговорах між Росією та Україною, а кремлівський новинний ресурс ТАСС інтерпретував заяви Вана як покладання „прямої відповідальності“ за російське вторгнення в Україну на НАТО», — зазначили в ISW.

Аналітики вважають, що Кремль може використати цю заяву Китаю, щоб стверджувати, що Пекін підтримує російську агресію.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top