Новини

Столтенберг та Білий дім розкритикували Трампа через погрози країнам НАТО

Будь-який напад на західний військовий альянс буде зустрінутий «єдиною і сильною відповіддю»

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що НАТО «готове і здатне захистити всіх союзників» після того, як експрезидент США Дональд Трамп заявив, що «заохочував» би Росію до агресії проти Альянсу.
Про це пише The Guardian та Yle.

Зазначається, що Столтенберг заявив, що будь-який напад на західний військовий альянс буде зустрінутий «єдиною і сильною відповіддю» після того, як колишній президент США Дональд Трамп запропонував Росії атакувати країни-члени, які, на його думку, не виконують свої фінансові зобов’язання.

«Будь-яке припущення, що союзники не будуть захищати один одного, підриває всю нашу безпеку, включаючи безпеку США, і піддає американських і європейських солдатів підвищеному ризику. Я очікую, що незалежно від того, хто переможе на президентських виборах, США залишаться сильним і відданим союзником НАТО», — сказав Столтенберг.

Він сказав, що НАТО залишається «готовим і здатним захистити всіх своїх союзників».

Представник Білого дому Ендрю Бейтс, коментуючи заяву Трампа, назвав її «жахливою» і такою, що ставить під загрозу нацбезпеку США.

«Заохочувати вторгнення вбивчих режимів до наших найближчих союзників є жахливим і безпідставним. Це ставить під загрозу національну безпеку США, глобальну стабільність і нашу економіку», — сказав Бейтс.

Нагадаємо, під час мітингу в Південній Кароліні, Трамп заявив, що НАТО, до початку його президентство, нібито, було банкрутом. Зокрема він відмовляв у захисті союзникам від теоретичної загрози, якщо вони відмовлятимуться оплачувати «рахунки». Він відзначив, що одного разу «один із президентів великої країни» запитав його, чи будуть США, як й раніше, захищати їх від російського вторгнення, якщо вони «не заплатять».

«Ні, я б не став вас захищати. Насправді я б заохочував їх (росіян, — ред.) робити все, що їм заманеться. Ти повинен заплатити. Ти маєш платити за рахунками», — заявив Трамп.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top