Експертний клуб

Зарплата, земля, нерухомість та активи — експерти проаналізували декларації голів громад Одеської області

рейтинг громад

Рейтингове агентство ElitExpert презентує новий рейтинг, який відкриває завісу над фінансами та активами усіх голів громад Одеської області. Ми проаналізували декларації за 2023 рік керівників 91 об’єднаної територіальної громади Одещини, включаючи мерів та голів сільських рад, щоб подати повну картину їхніх доходів та майна.

Наш рейтинг розбитий на чотири основні блоки, кожен із яких присвячений різним граням фінансового становища ТОП-керівників.

Перший блок – Заробітні плати. Цей розділ показує, хто з керівників сіл, селищ та міст Одещини отримує найвищі зарплати і чи завжди вони корелюються зі значимістю довіреної громади.

Другий блок – Особисті заощадження. Цей розділ рейтингу побудований за сумою накопичень кожного з чиновників, згідно з поданими ними даними у своїх деклараціях.

Третій блок — Земельні ділянки. У цій категорії враховувалась інформація про кількість земельних ділянок, що належать головам громад та їх сім’ям, наголошуючи на їхньому статусі великих землевласників.

Четвертий блок — Нерухомість. Тут учасники ранжувалися за загальною кількістю нерухомості, що була записана на кожного учасника рейтингу.

Цей рейтинг — не просто цифри та імена, а можливість зазирнути за лаштунки влади та зрозуміти, як розподіляються ресурси та як це впливає на життя кожного з нас. При цьому важливо зазначити, що подана нижче інформація далеко не повна, адже ні для кого не секрет, що діти, куми, колишні дружини, тещі та інші родичі в декларації не вносяться — а найчастіше саме на них й записані головні активи чиновників.

ЗАРОБІТНІ ПЛАТИ ГОЛІВ ГРОМАД ОДЕЩИНИ

Перше місце у рейтингу посів Сергій Удалов, голова Чорноморської селищної ради, який заробив за 2023 рік в якості зарплати рекордні 1 млн 396 809 грн. Очолювана ним Чорноморська селищна рада (вона же — Чабанка), розташована на «золотому» одеському узбережжі, а сам Удалов беззмінно керує селищем вже 18 років.

Друге місце рейтингу зайняв голова Ширяївської ОТГ Віктор Полюганіч, який за рік заробив 1 млн. 265 тисяч 75 гривень. Примітно, що отриманню такої великої суми не завадило навіть те, що протягом року у зв’язку із судовими справами фактичним керівником ОТГ у статусі в.о. була зовсім інша людина.

На третьому щаблі найвищих чиновників перебуває Людмила Прокопечко, керівник Доброславської селищної ради. Незважаючи на провінційність, невеликі розміри довіреної їй ОТГ, та неможливість похвалитися супердоходами, за 2023 рік Прокопечко не обділила себе у зарплаті та заробила 1 млн 236 тисяч 225 грн.

На четвертому рядку розташувався Тимур Хасаєв, керівник Таїровської селищної ради з доходом 1 168 686 грн. Це ближнє передмістя Одеси, яке безпосередньо межує з містом. Син колишнього голови селищної ради, Хасана Хасаєва, який помер у 2020 році, нещодавно фігурував у численних публікаціях ЗМІ, які звинувачували його в тому, що він багато місяців поспіль отримував значні премії, які майже вдвічі перевищують зарплату.

П’яте місце у рейтингу посів Віталій Граждан, голова міської ради Білгорода-Дністровського, з річним доходом 1 млн 150 337 грн. Граждан відомий не лише своїми доходами, а й регулярною участю у бійках. Він б’ється з опонентами, з депутатами і навіть з’ясовує конфлікти із підлітками у місцевому парку.

Сергій Паламарчук, керівник Куяльницької сільської ради, опинився на шостому рівні рейтингу з доходом 952 264 грн.

Андрій Апанасенко із Кароліно-Бугазської сільської ради посів сьоме місце, заробивши за 2023 рік 951 243 грн. Чиновник керує великим курортом, бюджет якого до війни рік у рік “розбухав” за рахунок великого припливу туристів.

На восьмому місці у рейтингу опинилася Наталія Крупиця, керівник Фонтанської сільської ради з активом 867 616 грн. Підпорядкована їй сільрада також розташована вздовж одеського узбережжя, тому надзвичайно популярна для інвесторів, а голова ОТГ — часта героїня скандальних публікацій у пресі.

Олег Бєлоус, керівник Окнянської ОТГ, зайняв дев’яту сходинку з доходом 845 372 грн. Зауважимо, що селище розташоване в глибинці області з усіма супутніми проблемами для населення і завжди було дотаційним. Тим більше, дивовижна така висока зарплата у його керівника.

Десяте місце у рейтингу отримав Валерій Стоілакі, голова Візирської сільської ради з річним заробітком 805 797 грн. Це багата ОТГ, куди входить приватний порт ТІС.

На 11 ступені розташувався Сава Чернєв, керівник Тарутинської селищної ради, який заробив 785 858 грн. ОТГ розташоване в центрі Бессарабії з її родючими землями, а сам Чернєв – крупний землевласник.

ГРОШОВІ АКТИВИ ГОЛІВ ГРОМАД ТА ЇХ СІМЕЙ

При складанні другого блоку рейтингу, присвяченого грошовим накопиченням керівників ОТГ на Одещині, ми зіткнулися з цікавим спостереженням. З’ясувалося, що список осіб, які мають найбільші грошові накопичення, практично не перетинається з топ-десяткою рейтингу найвищих заробітних плат.

Те, що люди, які мають найбільші доходи з посад, не завжди є найбагатшими, свідчить про те, що основні активи деяких чиновників мають зовсім інші джерела, які не пов’язані безпосередньо з їхніми офіційними доходами.

Також варто враховувати, що заощадження чиновників можуть бути результатом довгострокового накопичення коштів, у той час як зарплати — це динамічніший показник, схильний до змін від року в рік і залежить від поточної політичної ситуації та бюджетних обмежень.

Перше місце у рейтингу ТОП-10 найбагатших голів ОТГ Одеської області посів Андрій Абрамченко, голова Ізмаїльської міської ради, статки якого оцінюються у 31 млн. 684 тис. 418 гривень.

На другому ступені рейтингу знаходиться Геннадій Труханов, голова Одеської міської ради з накопиченнями у розмірі 28 млн. 926 тис. 457 гривень.

Третій рядок зайняв Василь Гуляєв, голова Чорноморської міської ради, у скарбі якого 13 млн. 639 тис. 952 грн.

Четверте місце посідає Валентин Скалозуб, голова Дивізійської ОТГ, який зберігає 7 млн. 455 тис. гривень.

П’яте місце посів Віктор Лобач, голова Іванівської селищної ради, із накопиченнями у розмірі 6 млн. 326 тис. 15 гривень.

На шостому місці Сергій Лупашко, голова Кодимської міської ради, статки якого оцінюються у 5 млн. 333 тис. гривень.

Сьоме місце посідає Юрій Маковейчук з Усатівської сільської ради, який має заощадження у 4 млн. 60 тис. гривень.

Восьмий рядок зайняв Іван Батурін, голова Великоплосковської сільської ради, з накопиченнями у розмірі 3 млн. 683 тис. 500 гривень.

Дев’яте місце у Володимира Новацького, голови Южненської міської ради, який зберігає 3 млн. 383 тис. 853 гривні.

І на десятому місці Дмитро Церна з Долинської сільської ради із накопиченнями у розмірі 3 млн. 98 тис. 300 гривень.

ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ

Під час складання третього блоку рейтингу, присвяченого обсягу земельних ділянок, що належать чиновникам Одеської області, експерти виявили ще одну цікаву тенденцію. На відміну від попередніх блоків, де домінували мери великих міст та селищ, серед власників найбільших земельних площ, так званих латифундистів, виявилися виключно голови сільських громад.

Це легко пояснюється. По-перше, сільські території традиційно включають значні земельні наділи, які використовуються для сільськогосподарської діяльності, що є ключовою галуззю сільських районів. Голови сільрад, які керують цими територіями, часто мають доступ до земельних ресурсів, що дозволяє їм розпоряджатися великими земельними ділянками.

По-друге, у сільських районах земля, як правило, має меншу вартість у порівнянні з міськими землями, що уможливлює придбання та управління більшими земельними площами.

Отже, перше місце у рейтингу земельних ділянок, що належать керівникам ОТГ Одеської області, посів Володимир Курко, голова Яськівської сільради, який володіє 1870411 кв. м. землі (187,04 Га).

На другому рядку розташувався Дмитро Церна, керівник Долинської сільської ради з 1228072 кв. м. (122,81 Га), який також займав десяте місце у рейтингу накопичень.

Третє місце у Івана Батуріна, голови Великоплосківської ОТГ, який володіє 590319 кв. м. (59,03 Га).

Четверте місце у Сави Чернєва з Тарутинської селищної ради з площею землі в 509 786 кв. м. (50,98 Га). Він також посідав 11 місце у рейтингу зарплат та 16-е місце у рейтингу накопичень.

П’яте місце належить Петру Бойчеву, голові Василівської сільської ради, у якого 472 817 кв. м землі. (47,28 Га).

Шосте місце у Юрія Тищенка, голови Ананьївської ОТГ, який володіє землею загальною площею 396 559 кв. м. (39,66 Га).

Сьоме місце займає Олександр Романов, керівник Павлівської сільської ради, який володіє 353 812 кв. м. (35,38 Га). Він також посів 18 місце в рейтингу накопичень.

Восьме місце у Валентини Тимчук із Новокальчевської сільської ради, яка володіє 288 765 кв. м. (28,88 Га).

Дев’яте місце належить Людмилі Чебан, голові Великомихайлівської селищної ради із 203 085 кв. м. (20,31 Га) земельних наділів.

А замикає десятку «латифундистів» Микола Бурдюжа, який очолює Старомаяківську ОТГ. Йому також належить 20,31 Га землі.

НЕРУХОМІСТЬ

В цьому блоці ми рахували всі квадратні метри, що належать головам громад Одеської області, згідно їх декларацій, тому він включає як житлову (будинки, квартири), так і комерційну нерухомість (гаражі, склади, ангари тощо).

На першому рядку списку знаходиться Олександр Афанасьєв із Стрюківської сільської ради, який володіє 5699 квадратними метрами житлової та комерційної нерухомості.

Слідом йде Валентин Скалозуб із Дивізійської сільської ради з площею 5628 кв. м. Скалозуб також брав участь у рейтингу земельних ділянок.

На третьому місці розташувався Олег Албанський, голова Подільської міської ради, із 4805 кв. м. нерухомості.

Четверту позицію займає Олександр Романов із Павлівської сільської ради, який володіє 4127 кв. м., та був згаданий у рейтингу накопичень.

Віктор Лобач із Іванівської селищної ради перебуває на п’ятому місці з 2310 кв. м. нерухомості. Лобач також був присутній у рейтингу зарплат та рейтингу накопичень.

Шосте місце посідає Надія Кліманова з Успенівської сільської ради із 1972 кв. м.

Сьоме місце у Дмитра Церни із Долинської сільської ради з 1878 кв. м. Церна посідав 10-те місце у рейтингу накопичень та 2-е місце у рейтингу земельних ділянок.

Олег Бєлоус, голова Окнянської селищної ради займає восьме місце з 1853 кв. м.

На дев’ятому місці знаходиться Олег Німачук із Мологівської сільської ради, який володіє 1599 кв. м. нерухомості.

Завершує топ-10 Олександр Гвоздік із Андрієво-Іванівської сільської ради з володінням у розмірі 1540 кв. м. житлової та комерційної нерухомості.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top