Новини

Чоловіки мають отримати «мітку» у військовому квитку: що таке штрихкод

ВСУ

Чому без штрихкоду будуть проблеми

В Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. Нині українські військкомати готуються перейти до єдиної електронної бази – кожному чоловікові віком 18-60 років присвоять електронний код.

VIN-код — це ідентифікаційний код, який Реєстр «Оберіг» автоматично надає військовозобов’язаному, тож під час перевірки документів працівниками ТЦК чи поліції буде видно, чи оновила особа свої дані.

Для чого потрібен електронний код

Одна з головних його функцій — швидко знаходити відомості про будь-яку особу, яка перебуває на військовому обліку. Саме завдяки електронному номеру не потрібно шукати всю інформацію в картотеках — вона вже наявна в електронній формі.

Коди, які надаватимуть українцям, складатимуться з 19 цифр та шифруватимуть у собі всю особисту інформацію про власника. Процес формування бази даних має завершитися до кінця цього року, а потім її зможуть використати усі уповноважені силові структури.

Очікується, що код міститиме не лише персональні дані українця, а й показуватиме, де він перебуває. Це значно спростить роботу військкоматів, бо чоловіків не доведеться шукати. Зазначені коди вклеять кожному до його військового квитка.

Як надаватимуть електронні коди

Процедура нагадуватиме вручення повісток. Громадяни, які офіційно працевлаштовані, можуть отримати спеціальний виклик від представників військкоматів, які прибули до їхніх робочих місць. У документі буде зазначено зобов’язання з’явитися до територіального центру комплектування та соціальної підтримки для актуалізації даних. Щодо офіційно безробітних осіб — їх закликають добровільно з’явитися до ТЦК та СП.

Як дізнатися свій VIN-код

VIN-код або електронний код військовозобов’язаного формується автоматично під час внесення даних про нього у реєстр. Але юристам вже відомі випадки, коли людей викликають до ТЦК для присвоєння VIN-кодів.

Це означає, що людина може отримати повістку і має з’явитися до ТЦК, щоб вписати або вклеїти електронний код у свій військово-обліковий документ.

Його роздруковують і вклеюють у військовий квиток. Для цього не потрібно терміново йти до ТЦК. Код можуть вклеїти у військовий квиток, коли військовозобов’язаного покличуть для звіряння даних або проходження військо-лікарської комісії. Згоди на присвоєння коду, згідно із законом, не потрібно.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top