Закон та правосуддя

Рада ухвалила закон про запровадження е-акцизу на алкоголь та цигарки

В Україні замість паперових буде запроваджено електронні акцизні марки

Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроект №8287, яким запроваджується з 1 січня 2026 року електронна акцизна марка — інструмент, який створює можливість простежувати електронними засобами обіг алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, які використовуються в електронних сигаретах.

«За» законопроєкт проголосували 252 народних депутати. Про ухвалення закону повідомив  голова Мінцифри Михайло Федоров у Telegram.

«Топовий антикорупційний проєкт, завдяки якому держава не втрачатиме мільярди через тіньовий ринок алкоголю та тютюну. Ці гроші підуть на оборону», — зазначив Федоров.

Передбачається, що е-марка надасть можливість:

— відстежувати рух алкоголю, тютюнових виробів, рідин для електронних сигарет від виробника/імпортера до кінцевого споживача;
— контролювати повноту та своєчасність сплати сум акцизного податку за такі товари;
— кожен громадянин зможе ідентифікувати продукцію та перевірити легальність походження товару.

Крім того, створення Електронної системи обігу підакцизних товарів забезпечить електронну взаємодію між державними органами та суб’єктами господарювання:

— обтяжливий процес замовлення паперових марок акцизного податку піде у минуле;
— система ще на етапі замовлення розрахує та виставить рахунок до оплати в частині сум акцизного податку за замовлені марки.

Таким чином, в Україні замість паперових буде запроваджено електронні акцизні марки.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top