Новини

В Міненерго пояснили користь від підвищення тарифу на світло на прикладі 2023 року

пп

Кількість російських ракетних ударів по енергетиці значно зросла

В Міністерстві енергетики України пояснили, чим саме може бути корисне підвищення тарифу на світло. За приклад взяли 2023 рік, коли внаслідок підняття ціни для населення вдалося збалансувати енергосистему та провести необхідні ремонти.

Про це розповів заступник міністра енергетики Микола Колісник в ефері телемарафону. За його словами, підняття тарифу дозволило, зокрема, пройти й весь опалювальний сезон.

«Хочеться зазначити, що те незначне підняття тарифу, яке відбулось у 2023 році додало системі 3 ГВт, які дали можливість безпечно та стало пройти опалювальний сезон», — сказав він.

Серед причин, які дали змогу зекономити такий об’єм електроенергії, заступник міністра назвав не тільки той фактор, що населення почало ощадливо використовувати електроенергію через зростання вартості.

«Це совокупність дій. Перш за все була змога збалансувати економічно суб’єктів ринку електричної енергії, за рахунок чого в них була фінансова спроможність здійснити заходи щодо відбудови, підготовки до опалювального сезону, провести належним чином ремонту кампанію, зокрема ремонт пошкодженого обладнання від попередніх обстрілів. Таким чином кількість обладнання, яке було готове до опалювального сезону було додатково 3 ГВт, які давали змогу збалансувати систему між попитом та проппозицією», — додав Колісник.

Російські удари по енергетиці

В останні місяці кількість російських ракетних ударів по енергетиці значно зросла. За словами експертів, мета окупантів — не просто пошкодити українську енергосистему, а спричинити масштабний збій в її роботі. Через удари росіян по енергетичних об’єктах України, система працює нестабільно. В деяких регіонах доводиться вводити ліміти споживання.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top