Розслідування

Одеського воєнкома Борисова звільнили, а Генпрокуратура перевірить його статки

Борисов

Полковника ЗСУ Євгена Борисова, який довгий час очолював Територіальний центр комплектування і соціального захисту Одеської області (військомат, ред.) звільнили з посади. Це відбулось після особистого розпорядження Президента Зеленського.

Наприкінці квітня екс-нардеп Ігор Мосійчук оприлюднив документи, щодо можливої корупційної діяльності начальника ТЦК і СЗ Одеської області Євгена Борисова, після чого його було відсторонено від посади.

В той же час ДБР порушило кримінальне провадження «щодо фактів зловживань начальником Одеського військкомату під час призову військовозобов’язаних (ч. 5 ст. 426-1 КК України)».

Оприлюднена інформація стосувалась придбання паном Борисовим, його дружиною та матір’ю мінімум двох об’єктів нерухомості в Іспанії на загальну суму 5,7 млн. євро, та декількох елітних автівок. Детальніше про це ми писали в минулому матеріалі.

Олександра Борисова
Олександра Борисова

Також журналісти-розслідувачі публікували матеріали стосовно законності виїзду за кордон взимку 2022 року екс-керівника Територіального центру комплектування і соціального захисту Одеської області Євгена Борисова, про що м теж писали в одному з матеріалів.

Протягом двох місяців тривала службова перевірка, але підстав для відсторонення від посади Євгена Борисова не виявили. 23 червня Борисов повернувся до виконання обов’язків голови ТЦК СП Одеської області.

Минулого тижня, 22 червня, журналіст УП Михайло Ткач опублікував своє розслідування про іспанську нерухомість сім’ї Євгена Борисова, в якому підтвердив оприлюднені екс-нардепом Ігорем Мосійчуком факти.

У п’ятницю, 23 червня, президент України Володимир Зеленський на засіданні Ставки доручив головнокомандувачу Валерію Залужному звільнити одеського воєнкома Євгена Борисова.

В середу, 28 червня, начальниця координаційного прес-центру Сил охорони та оборони півдня Наталя Гуменюк в ефірі «24 каналу» повідомила про звільнення Євгена Борисова з посади начальника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Сьогодні, 29 червня, Офіс Генерального прокуратура України повідомив, що Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону розпочала кримінальне провадженні за фактами можливого незаконного збагачення, ухилення від військової служби та перевищення службових повноважень колишнім керівником Одеського обласного ТЦК СП за ст. 368-5, ч. 4 ст. 409, ч. 5 ст. 426-1 КК України.

Повідомляється, що в ході слідства буде перевірена опублікована у ЗМІ інформація щодо майна членів родини Євгена Борисова за кордоном.

«За цими даними, в період дії воєнного стану вони придбали автомобілі преміум класу та нерухоме майно у Королівстві Іспанія на загальну суму понад 196 млн грн, хоча офіційний спільний дохід родини не покриває цих витрат.»

Зазначається, досудове розслідування доручено Головному слідчому управлінню ДБР. Його стан перебуває на контролі Офісу Генерального прокурора.

Резюмуючи, хочемо нагадати нашим читачам, що з досвіду роботи правоохоронних органів України, яка часом схожа на спортивну рибалку, ця справа може закінчитись абсолютно по різному.

Цілком можливо, що правоохоронні органи не знайдуть фактів порушення закону Євгеном Борисовим. Після чого він через суд доведе незаконність свого звільнення та поновиться на посаді. А на завершення, з державного бюджету йому сплатять зарплатню за час вимушеного простою, а можливо й моральне відшкодування.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top