Розслідування

Як заробити 5,7 млн. євро: лайфхак від родини Одеського воєнкома Борисова

Олександра Борисова

Нещодавно ми опублікували розслідуваня стосовно екс-керівника Територіального центру комплектування і соціального захисту Одеської області, полковника ЗСУ Євгена Борисова, якого відсторонили через корупційний скандал з придбанням елітної нерухомості в Іспанії. Журналісти з телеграм-каналу «Ревізор» продовжують розбиратись у хитросплетіннях фінансової успішності родини Євгена Борисова і у своєму черговому розслідуванні розповіли про статки та заробітки дружини Олександри та матері одеського воєнкома – Надії Семенівни.

 Олександра та Надія Борисові, за інформацією телеграм-каналу «Ревізор», під час війни придбали в Марбельї (Королівство Іспанія) житлову і комерційну нерухомість загальною вартістю понад 5,7 млн євро та мають чимало заощаджень аби утримувати її і сплачувати високі податки.

Олександра Борисова
Олександра Борисова

«Виявляється, достатньо бути пенсіонеркою з часткою капіталу у ТОВ 2,8 млн грн і річним прибутком до війни 260 тис. грн і дружиною-ФОП, що займається «роздрібною торгівлею одягом у спеціалізованих магазинах», аби прирости мільйонами євро і дозволити собі життя на найдорожчому курорті Іспанії. Але з однією умовою — ваш син і чоловік має бути начальником Одеського обласного ТЦК і СП, тобто обласним воєнкомом (мова про Євгена Борисова, ред.)», — пише «Ревізор»

Телеграм-канал повідомляє, що Міжнародне детективне бюро з розшуку зарубіжних корупційних активів «Absolution» встановило, що «підприємницька діяльність матері Надії і дружини Олександри Борисових має ознаки фіктивного підприємництва і насправді існує для прикриття та легалізації корупційних доходів, отриманих завдяки «діяльності» їхнього сина і чоловіка — воєнкома Євгена Борисова. Адже сам військовий комісар усе життя працював на державній службі у військоматах, а тому не міг легально заробити такі значні кошти. І тим більше не зміг би їх легалізувати у Європі. От для цього йому і знадобились родичі-підприємці».

Журналісти-розслідувачі вважають, що мати і дружина Борисова відкрили рахунки за кордоном — в Австрії та Угорщині, заводили туди гроші під виглядом дивідендів та прибутків від підприємницької діяльності. А згодом, в 2022-2023 рр. сплатили з цих коштів придбання житлової та комерційної нерухомості в Іспанії. За задумом воєнкома Борисова Є.М., відмивання грошей мало бути завершено у Королівстві Іспанія легалізацією через придбання нерухомого майна в Марбельї.

Олександра Борисова

Однак Міжнародне детективне бюро з розшуку зарубіжних корупційних активів «Absolution» завадило цьому, надавши міжнародного розголосу справі та подавши заяви до правоохоронних і антикорупційних органів України, Королівства Іспанія та ЄС.

Телеграм-канал «Ревізор» також повідомляє про ще одне можливе джерело заробітку пана Борисова: «Не зважаючи на постанову Кабміну №922, котра дозволяє морякам виїжджати за кордон на роботу, ТЦК і СП (військкомати) її ігнорують. В Одеській області у терцентрах комплектування Міністерства оборони України з моряків вимагають хабарі за виїзд через кордон, такса складає $6 500. В Одесі понад 80 000 моряків, таким чином обсяг тіньового «кешу» у воєнкомів може сягати $500 млн — ось вам і джерело для придбань зарубіжної нерухомості. Це відбувається попри те, що воєнком Одеської області Борисов Є.М. відсторонений від посади, ДБР і НАБУ проти нього порушили дві карні справи, але корупційна схема продовжує функціонувати і ніби відсторонений підслідний продовжує нею керувати».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top