Розслідування

За що відсторонили головного воєнкома Одеської області

евгений борисов

Територіальний центр комплектування і соціального захисту Одеської області (військомат, ред.) довгий час очолював полковник ЗСУ Борисов Євген Михайлович, але нещодавно його відсторонили через корупційний скандал.

Почалось все з матеріалів народного депутата України VIII скликання Ігоря Мосійчука, який на своєму телеграм-каналі оприлюднив документи, щодо можливої корупційної діяльності начальника ТЦК і СЗ Одеської області Євгена Борисова.

В результаті суспільного резонансу через оприлюднені факти, докази і документи, ДБР порушили кримінальне провадження «щодо фактів зловживань начальником Одеського військкомату під час призову військовозобов’язаних (ч. 5 ст. 426-1 КК України)», а самого Євгена Борисова відсторонено від виконання службових обов’язків.

За інформацією телеграм-каналу Ігоря Мосійчука та телеграм-каналу Ревізор по Євгену Борисову є декілька епізодів.

ЕПІЗОД 1: ПРИДБАННЯ АВТО І ВИВЕЗЕННЯ ЙОГО ЗА КОРДОН

Наприкінці квітня Ігор Мосійчук у своєму каналі оприлюднив інформацію про те, що Євген Борисов під час дії воєнного стану завіз із-за кордону в якості гуманітарного вантажу транспортний засіб преміум класу: Mercedes Benz G63 AMG, 2022 року випуску, чорного кольору. Орієнтовна вартість авто понад 10 млн грн.

евгений борисов

Екс-нардеп також оприлюднив реєстраційні дані автівки та її місце реєстрації: номер кузову — W1N4632761X453487, номер двигуна — 17798060223725, дата реєстрації ТЗ — 15.11.2022 р., місце реєстрації — вул. Заньковецької, 7/7, де розташовано Малиновський РТЦК та СП (райвійськомат) м. Одеси.

Також у дописі зазначено, що авто оформлено на дружину пана Євгена — Борисову Олександру Олександрівну. Ігор Мосійчук пише, що «за два дні після державної реєстрації, 17.11.2022 р. вказаний транспортний засіб перетнув державний кордон України через ПП Краківець (Польща). На цей час вказаний ТЗ знаходиться за кордоном у Королівстві Іспанія, за адресою: 5, Av. Playas del Duque, 2, 29660 Marbella, Málaga, Spain у паркінгу вказаного житлового комплексу. Користується авто дружина воєнкома — Борисова О.О., яка тимчасово проживає в орендованій квартирі за вказаною адресою, а також сам воєнком під час своїх відвідин дружини у Марбельї».

евгений борисов

На фото: інформація з державного реєстру ТЗ та фотофіксація автомобіля у Марбельї (з телеграм-каналу Ігоря Мосійчука).

ЕПІЗОД 2: ОРЕНДА РОДИНОЮ ВОЄНКОМА ЖИТЛА ЗА КОРДОНОМ ТА ВИТРАТИ

У своєму дописі телеграм-канал Ревізор повідомляє, що від початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України родина військового комісара Одеської області Борисова Євгена виїхала з території України і проживала у Королівстві Іспанія за адресою: 5, Av. Playas del Duque, 2, 29660 Marbella, Málaga, Spain, в орендованих дружиною Борисова Олександрою апартаментах у престижному житловому комплексі на березі Середземного моря. Вартість оренди цих апартаментів, за інформацією каналу, становить біля 5 000€ на місяць.

Також телеграм-канал пише, що діти пана Борисова навчаються в елітному приватному навчальному закладі, де навчання коштує від 15 000€ до 25 000€ на рік.

евгений борисов

На фото: житловий комплекс в Марбельї, в якому орендує апартаменти родина воєнкома Борисова Євгена (з телеграм-каналу Ігоря Мосійчука).

ЕПІЗОД 3: КУПІВЛЯ ВІЛИ В ІСПАНІЇ

У своєму черговому дописі про Євгена Борисова екс-нардеп Ігор Мосійчук оприлюднив документи, які, на думку політика, підтверджують придбання віли в Марбелії (Іспанія) за 3 млн. 950 тис. євро воєнкомом Одеської області Євгеном Борисовим, що зареєстрована на його матір.

Ігор Мосійчук пише у своєму каналі, що родина військового комісара Одеської області Євгена Борисова в особі його матері — Борисової Надії Семенівни під час дії воєнного стану набула житлову нерухомість — будинок 2017 року побудови площею 857 кв. м на земельній ділянці 1530 кв. м, початковою вартістю 4 400 000€ (після торгів будинок було придбано за — 3 960 000€, продавець — Степан Дурда) у Королівстві Іспанія за адресою: SL Rossini, 151 — Ur Sierra Blanca (24P) N2 — 151, Marbella, Málaga – Referencia  catastral 8941134UF2484S0001HA.

евгений борисов
Фото з телеграм-каналу Ігоря Мосійчука.

Окрім того, Ігор Мосійчук зазначає на своєму каналі, що «мати військового комісара Борисова — пенсіонерка Борисова Надія Семенівна, є засновником і бенефіціаром ТОВ «Юг», підприємства, чистий прибуток якого у довоєнний час становив трохи більше 800 000 грн на рік на трьох засновників, таким чином щоб накопичити на придбання вказаної елітної нерухомості за кордоном їй потрібно було працювати 33 роки!»

ЕПІЗОД 4: ОФІС В МАРБЕЛЬЇ

Окрім придбання автівки та житлової нерухомості, за словами Ігоря Мосійчука, дружина Євгена Борисова придбала комерційну нерухомість в Іспанії вартістю близько 2 мільйонів євро, яка зареєстрована на неї з чоловіком. А це вже, докорінно змінює справу.

евгений борисов
Фото з телеграм-каналу Ігоря Мосійчука.

Пан Мосійчук повідомляє, що офіс із терасою знаходиться у престижному кварталі Golden Mile за адресою: Av. Bulevar Príncipe Alfonso de Hohenlohe, 8, 29602 Marbella, Málaga, Spain.

Досудове розслідування ДБР триває, слідкуємо за ситуацією далі …

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top