Новини

Британія хоче розробити та озброїтися гіперзвуковими ракетами, — ЗМІ

ракета

Проект хочуть завершити до 2030 року

Велика Британія хоче розробити та поставити на озброєння гіперзвукову ракету. Проект хочуть завершити до 2030 року. Про це повідомляє The Telegraph.

Як пише видання, військове керівництво Британії хоче мати гіперзвукову зброю, здатну розвивати швидкість понад 5 Махів, щоб наздогнати у цьому питанні США, Китай та Росію.

Британське Міністерство оборони хоче, щоб ракета була розроблена та виготовлена повністю у Британії, а кінцевий термін становили на 2030 рік.

Цей проект був визначений прем’єр-міністром Ріші Сунаком як один з напрямків для запланованого збільшення оборонного бюджету на 75 мільярдів фунтів стерлінгів протягом наступних шести років.

Вважається, що ракетні плани все ще перебувають на ранній стадії, і досі не прийнято рішення щодо того, чи будуть ракети запускатися з землі, моря чи повітря. Один з варіантів — це встановлення ракет на винищувачі Typhoon або F-35, але тоді радіус дії був би меншим, ніж зброя, яка запускається з землі. Ракети також можуть запускатися з військових кораблів Великобританії.

З кінця минулого року Міністерство оборони створило групу з близько 80 компаній для розробки можливих проектів. Угоду погодили у грудні, її назвали «національною місією».

Джерела, які беруть участь у проекті, сказали, що будівництво ракет буде особливо складним, оскільки деякі з необхідних матеріалів ще не існують, тобто їх потрібно розробляти з нуля, щоб витримувати високі температури, пов’язані з гіперзвуковими швидкостями.

Інженери також працюють над британською версією двигуна «ГПВРД», який використовує стиснене повітря, що рухається з надзвуковою швидкістю, щоб сприяти спалюванню рідкого або твердого палива.

Міністерство оборони відмовилося детально коментувати плани, посилаючись на занепокоєння національною безпекою, але речник сказав: «Ми працюємо над гіперзвуковими технологіями для подальшого розвитку розширених суверенних можливостей Великобританії. Ми продовжуємо інвестувати в наше обладнання, щоб протистояти поточним і майбутнім загрозам».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top