Закон та правосуддя

Рада підтримала закон про збільшення доплат та відпусток для військових

Рада остаточно затвердила доплати військовим та збільшення відпусток

Верховна Рада ухвалила закон про доплати військовослужбовцям, повідомив член фракції «Голос» Ярослав Железняк. Ухвалення відповідного законопроекту №9342 у другому читанні та загалом підтримали 311 народних депутатів на пленарному засіданні в середу.

«Через 2,5 місяці після голосування правки про «30 тисяч» парламент нарешті ухвалив у другому читанні і в цілому законопроект №9342 про доплати військовим», — написав парламентарій у Телеграм- каналі.

Законом передбачені відпустки для військових: до 30 днів щорічна та ще до 10 днів за сімейними обставинами. Відпустки для курсантів становитимуть до 10 днів зимові та ще до 20 днів улітку. Щорічна відпустка строковикам збільшилася з 10 до 30 днів. Безперервна відпустка на лікування може бути не більше 4 місяців.

Значно збільшуються виплати пораненим. Якщо сьогодні це 600-800 грн, то після ухвалення закону поранені бійці, зараховані у розпорядження командира, отримуватимуть 20 100 гривень.

У той же час доплати строковикам залишили на рівні 6000 гривень на місяць, курсантам – 2350 гривень на місяць. Мінімальний поріг доплати для інструкторів – 15 тисяч гривень. Теж за порядком Кабміну.

При цьому він наголосив на нормах, які збереглися в документі після його прийняття у першому читанні. За словами Железняка, основне завдання законопроекту полягає у тому, що військовослужбовцям щомісяця виплачується додаткова винагорода у 30-100 тис. грн на умовах, у розмірах та порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Законодавчо зафіксовано, що до бойових дій не можуть залучатись мобілізовані, які не пройшли мінімальний курс базової військової підготовки – один місяць.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top