Новини

Уряд Польщі підпише угоду з фермерами для припинення блокади кордону, — ЗМІ

У Польщі уряд вирішив надати письмові гарантії своїм фермерам, аби ті припинили блокаду кордону з Україною

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Секерський, сьогодні, 6 січня, підпише в Жешуві угоду з фермерами, яка допоможе розблокували прикордонний перехід «Медика-Шегині». Про це повідомляє Rzeczpospolita.

Як відзначає видання, міністр вирішив надати письмові гарантії щодо виконання трьох вимог фермерів-протестувальників, а саме: надання субсидій на кукурудзу; гарантії непідвищення податків; дешеві кредити.

Міністерство все ще очікує на повідомлення Європейської комісії щодо виділення одного мільярда злотих на субсидії для кукурудзи.

Зокрема емоції протестувальників викликало заплановане підвищення податку на 21%. Уряд все ж відмовився від цих планів, втім відповідні закони має ухвалити Сейм, а органи місцевого самоврядування отримають держкомпенсацію з бюджету 2025 року.

Публічно рух «Ошукане село» також вимагало поширити заборону на імпорт сільгосппродукції з України на додаткові продукти, такі як м’які фрукти, цукор, спирт, мед, яблучний концентрат, яйця та м’ясо птиці.

Хоча про схвалення частини вимог уряд Польщі повідомив аграріїв, ті вимагали письмових гарантій, і саме тому Секерський нібито поїде до Жешува в суботу, 6 січня, для укладання угоди. Після цього фермери мають припинити блокаду.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top