Запоріжжя

Росія завершила підготовку до підриву ЗАЕС. План теракту вже затверджений – бракує лише наказу, — глава ГУР

Ніколи ситуація не була такою серйозною, як зараз

Росія завершила підготовку до атаки на Запорізьку АЕС. У районі чотирьох із шести енергоблоків окупанти розмістили техніку, начинену вибухівкою.

Про це повідомив голова військової розвідки України Кирило Буданов, повідомляє The New Statesman.

«План теракту на ЗАЕС повністю розроблений та затверджений. Для прискорення катастрофи вони можуть використати технічні засоби», – повідомив Буданов.

Як зазначив глава ГУР, до аварії на ЗАЕС може також призвести підвищення росіянами напруги на лініях електропостачання станції. Він також нагадав про мінування ЗС РФ ставка-охолоджувача ЗАЕС та інших об’єктів.

Залежно від ситуації, ядерні реактори без охолодження можуть розплавитися за період від 10 годин до 14 днів.

«Ніколи ситуація не була такою серйозною, як зараз», – сказав генерал-майор.

За словами начальника ГУР МО, наказ держави-агресора вчинити теракт на ЗАЕС може бути викликаний поразкою загарбників на лівому березі Дніпра. Створення зони ядерного лиха РФ розглядає як «запобіжник» подальшого просування Сил оборони України.

Водночас, за оцінкою Кирила Буданова, існує ризик, що Москва може здійснити атаку на ЗАЕС із витоком радіації як “превентивний захід”, аби зупинити наступальну операцію України та заморозити лінію фронту в нинішньому вигляді.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що Росія може готувати теракт на Запорізькій атомній електростанції. Окупанти все підготували для скоєння жахливого злочину, тож українська сторона попередила країни-партнери та інші держави.

Міністр внутрішніх справ Ігорь Клименко повідомляв, що правоохоронці та рятувальники готуються до ліквідації наслідків на випадок, якщо російські загарбники влаштують теракт на окупованій Запорізькій АЕС. В Україні вже розгорнули штаби.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top