Економіка

У Чехії змінюють умови допомоги для українців

Поправки до закону набудуть чинності 1 липня

Чехія запроваджує нові умови допомоги для українців. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Поправки до закону щодо українських біженців у Чехії «Lex Ukrajina V» набудуть чинності 1 липня. Вони регулюють питання з наданням допомоги та безкоштовного житла.

Що зміниться для українців:

Фінансова допомога

Для українців скасовуються окремі виплати. Від липня діятиме лише комплексна фінансова допомога. Вона включатиме витрати на житло й інші потреби українців. Після того, як мине 150 днів з моменту надання тимчасового захисту, переселенці отримуватимуть прожитковий мінімум – 3130 крон (5200 гривень).

Солідарні виплати

Їх отримуватимуть тільки власники житла, які прихистили українців і проживають з ними разом. Але зміниться сума – замість 3000 крон (5072 грн) буде 2400 крон (4057 грн).

Водночас допомогу перестануть виділяти тим, хто поселив біженців, але не живе з ними. Натомість громадянам України пропонують укласти договір про оренду й самостійно оплачувати житло зі своєї комплексної допомоги.

Безкоштовне проживання

Соціальне житло надаватиметься на 150 днів з моменту надання тимчасового захисту. Якщо цей термін станом на 1 липня вже вичерпаний, то українці зможуть жити безоплатно ще 90 днів. Після цього біженці, які не входять до категорії вразливих осіб, повинні домовитися з власником про оплату житла або знайти нове.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top