Новини

Єврокомісія пропонує продовжити захист українців в Європі

еврокомиссия

Єврокомісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців, які рятуються від агресії Росії, ще на рік – з 5 березня 2025 року по 4 березня 2026 року. Про це повідомляється на сайті ЄК у вівторок, 11 червня.

«З огляду на продовження атак Росії на цивільну та життєво важливу інфраструктуру по всій Україні, безпечних та міцних умов для повернення людей в Україну на даний час не існує. Таким чином, Комісія вважає, що причини для тимчасового захисту зберігаються і що її слід продовжити ще на рік як необхідну і адекватну реакцію на поточну ситуацію», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що мета полягає в тому, щоб забезпечити  у ЄС усіх тих, хто рятується від російської агресивної війни, а також, щоб забезпечити стабільність для тих 4,2 млн людей, які вже користуються тимчасовим захистом у країнах-членах ЄС.

Як відомо, директива про тимчасовий захист надає негайний захист та доступ до прав у ЄС, включаючи права на проживання, доступ до ринку праці, житла, соціальної допомоги, медичної та іншої допомоги.

Єврокомісія надасть цю пропозицію міністрам на засіданні Ради юстиції та внутрішніх справ 13 червня. Потім Рада має офіційно ухвалити цю пропозицію.

Нагадаємо, 4 березня 2022 року Євросоюз вперше активував Директиву про тимчасовий захист одноголосним рішенням держав-членів. Її було автоматично продовжено на один рік, а потім продовжено Радою ще на один рік до 4 березня 2025 року. Наразі майже 4,2 млн осіб залишили Україну та користуються тимчасовим захистом у ЄС, серед яких третину становлять діти.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top