Новини

Ухилянти можуть не отримати низку держпослуг: міністр пояснив, про що йдеться

молюска

На певних послугах, які стосуються членів сім’ї військовозобов’язаного, його дітей, держава «жодних блоків» не буде ставити

Загальна мобілізація в Україні триває, і все частіше для надання адміністративних послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати військово-обліковий документ.

Про це міністр юстиції Денис Малюська сказав в інтервʼю Еммі Антонюк, відповідаючи на запитання щодо обмежень в наданні адміністративних послуг військовозобов’язаним, які ухиляються від мобілізації. Він зазначає, що закон про адміністративні послуги з моменту його прийняття, ще задовго до війни, передбачав, що держава може вимагати від громадянина військово обліковий документ як умову для надання такої послуги. Малюська сказав, що це було і залишається в законі, а уряд своїми рішеннями врегулює при наданні яких послуг обов’язково повинен бути військово-обліковий документ.

«Тобто, треба, щоб людина з’явилася на радарах держави, щоб було зрозуміло, де така людина знаходиться, хто вона, і які засоби зв’язку. Це нормальний правильний природний процес. Процес цей триває, я не можу сказати, що ми повсюдно запровадили такий механізм. Все частіше для надання послуг військовозобов’язаним держава буде запитувати такий документ, зокрема, при перетині кордону», — наголосив міністр.

Він зазначає, що закон такий на сьогодні діє, і очікувати якоїсь широкомасштабної реформи, масового внесення змін в законодавство, не потрібно.

«В нас чимало послуг надаються, і регулюються на підзаконному рівні і є закон, який надає таку можливість. Кількість таких послуг збільшуватися», — сказав Малюська.

Він нагадав, що в Україні існують сотні, якщо не тисячі адмінпослуг, де держава комунікує з громадянином, якому треба документ чи його дублікат.

«То всюди з’являється можливість попросити військово-обліковий документ», — зазначив міністр. При цьому додав, що на певних послугах, які стосуються членів сім’ї військовозобов’язаного, його дітей, держава «жодних блоків» не буде ставити.

«Ми досить обережно ставимось до оцінки, де послуги не є критично важливими, а де вони важливі. Тобто якщо йтиметься про щось, що є задля гарного способу життя, для комфорту більшого і тільки стосується особисто військовозобов’язаного, то рано чи пізно держава почне вимагати військово-обліковий документ. Що стосується критично важливих послуг, щоб жити, щоб сім’я, діти нормально себе почували, то держава в такому випадку обмежень застосовувати точно не буде», — наголосив Малюська.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top