Новини

У США пишуть про те, що наперед знали про бунт Пригожина, але не хотіли заважати розколу всередині Росії

Американська розвідка отримала такі сигнали ще у середині червня

Washington Post заявляє, що американська розвідка отримала такі сигнали ще у середині червня. Але при цьому не мала точного характеру, ні термінів підготовки заколоту.

Протягом останніх двох тижнів усередині керівництва США висловлювалася «високе занепокоєння» з приводу того, чи Путін залишиться при владі «і що будь-яка нестабільність може означати для контролю над ядерним арсеналом Росії».

Співробітники розвідки США ще 21 червня повідомляли владі країни про плани ватажка ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина провести військовий заколот проти вищого військового керівництва РФ.

Як пише видання The New York Times з посиланням на джерела, 22 червня відбулася ціла серія брифінгів з додатковою інформацією про ситуацію в РФ для високопоставлених членів Конгресу. При цьому видання зазначило, що залишається неясним, коли розвідка дізналася про плани Пригожина.

«Але спецслужби мовчали про плани Пригожина. Вони явно були мало зацікавлені в тому, щоб допомогти Путіну уникнути серйозного розколу в його оточенні», — йдеться у статті.

Видання зауважило, що американські спецслужби не розголошували планів Пригожина, оскільки не були зацікавлені в тому, щоб допомогти президенту РФ Володимиру Путіну уникнути серйозного розколу в його оточенні. Крім того, за оцінкою фахівців, Путін на додачу міг США звинуватити у спробі організації держперевороту.

NYT вказало, що в останні місяці співробітники розвідки США відстежували зростаючу неприязнь між Пригожиним і керівниками російського міноборони і приділяли багато часу її аналізу. Спецслужби дійшли висновку, що це була явна ознака внутрішньої напруженості, викликаної війною в Україні.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top