Економіка

Німеччина проти плану передати Україні прибутки від заморожених російських активів — FT

Зазначимо, що Єврокомісія працює над планом, який міг би залучити мільярди євро на відновлення України

Німеччина висловилась проти плану Єврокомісії віддати Україні прибуток від заморожених активів Росії, говорячи про те, що поспішний крок може спричинити юридичні чи фінансові ризики.

Про це повідомляє Financial Times.

Зазначимо, що Єврокомісія працює над планом, який міг би залучити мільярди євро на відновлення України шляхом передачі частини прибутків від російських заморожених активів.

При цьому високопоставлені урядовці Німеччини висловили сумніви, що план отримає достатню підтримку, оскільки юридичні ризики надто високі.

Представник МЗС заявив, що Москва «буде змушена заплатити за шкоду, яку вона завдала Україні», і наполягав, що Німеччина робить «усе, що в її силах», щоб знайти та заморозити активи російських осіб і компаній, які перебувають під санкціями. Але він сказав, що ідея використання російських коштів для відновлення України викликає «складні фінансові та юридичні питання».

«Це відкриває банку з хробаками», — сказав інший німецький чиновник, додавши, що якщо ЄС візьме гроші з російського центрального банку або отримає доходи від інвестування коштів, це створить прецедент для інших, як-от претензії Польщі щодо відшкодування Берліном збитків під час Другої світової війни.

Один чиновник сказав, що міністр юстиції Німеччини Марко Бушманн вивчив пропозиції ЄС щодо конфіскації активів російського центрального банку та дійшов висновку, що вони юридично непрацездатні.

Високопоставлений український чиновник сказав, що Київ вважає, що ЄС міг би залучати 3 млрд євро на рік з активів російського центрального банку. Посадовець сказав, що Україна також розглядає альтернативну схему, за якою комісія могла б використовувати конфісковані російські активи як заставу, під яку вона могла б позичати для інвестування з відшкодуванням, яке було б призначено для Києва.

Речник комісії Крістіан Віганд, сказав, що лідери ЄС, які зустрічаються на саміті в Брюсселі в четвер, нададуть подальші вказівки.

«Ще деякі питання потребують додаткового уточнення, і, зокрема, буде необхідна подальша координація з нашими міжнародними партнерами, а саме з країнами G7, з метою внесення конкретної пропозиції», — додав він.

Представники ЄС відмовилися від ідеї повної конфіскації активів і натомість шукають способи зібрати частину доходів для Києва.

Один із варіантів полягає в тому, щоб депозитарії цінних паперів були зобов’язані робити надприбутковий внесок із прибутку, отриманого в результаті реінвестування доходів від цих активів.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top