Розслідування

Справа Катерини Гандзюк: організатори вбивства Мангер і Левін отримали по 10 років

Дніпровський суд Києва оголосив вирок у справі нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк — обвинувачений замовник нападу, колишній голова Херсонської облради Владислав Мангер та організатор, екс-помічник депутата облради Олексій Левін (Москаленко) отримали по 10 років ув′язнення. Також вони мають виплатити родині Гандзюк 15 мільйонів гривень за моральну шкоду — повідомляють в Офісі Генерального прокурора.

«Суд визнав, що саме Владислав Мангер та Олексій Левін замовили та організували напад на Катерину. Усі наведені нами аргументи, докази і обгрунтування довели: це був спланований напад на активістку — щоб її залякати. В результаті нанесені травми спричинили смерть», — зазначили адвокати.

За інформацією правоохоронців, прокурори у суді довели, що на початку липня 2018 року на той час голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер, на ґрунті особистої неприязні, вирішив організувати напад на громадську активістку Катерину Гандзюк. До безпосередньої організації злочину він залучив помічника депутата Херсонської облради Олексія Левіна.

Левін зустрівся з майбутнім координатором нападу Сергієм Торбіним та запропонував за грошову винагороду залучити виконавців та пособників скоєння злочину. При цьому, діючи за раніше розробленим та погодженим з головою Херсонської облради Мангером, злочинним планом, він повідомив Торбіну про необхідність виконання нападу одним із визначених способів: переламати їй кістки рук та ніг або ж облити сірчаною кислотою. За напад виконаний першим способом Торбін міг отримати 5000 доларів США, другим – 2500-3000 доларів США.

Сергій Торбін погодився та залучив до вчинення злочину Віктора Горбунова, Володимира Васяновича, В’ячеслава Вишневського та Микиту Грабчука.

31 липня 2018 близько 8:45 виконавець злочинного замовлення облив Катерину Гандзюк сірчаною кислотою поблизу під’їзду будинку, де вона проживала.

На початку серпня 2018 року помічник депутата Херсонської облради Олексій Левін, діючи з відома та за дорученням голови облради Владислава Мангера, сплатив Торбіну обіцяні для співучасників 4500 доларів США.

4 листопада 2018 року Катерина померла. 40 відсотків її тіла було уражено хімічними опіками. Згідно з висновком судово-медичної експертизи вони призвели до розвитку гострої ниркової, гострої печінкової, гострої дихальної недостатності.

У червні 2019 року суд визнав винними та призначив покарання членам групи нападників: Торбіну – 6,5 років позбавлення волі. Грабчуку – 6 років позбавлення волі, Васяновичу та Вишневському – по 4 роки позбавлення волі, Горбунову – 3 роки позбавлення волі.

Васянович та Вишневський здійснювали спостереження за потерпілою, Горбунов придбав кислоту, Грабчук облив нею Катерину Гандзюк.

У жовтні 2020 року суд виніс вирок Ігорю Павловському, призначивши йому покарання у виді 2 років позбавлення волі з іспитовим строком – 1 рік. Він надав транспорт виконавцям нападу та приховав інформацію про злочин від правоохоронних органів.

У захисту є 30 днів, щоб оскаржити вирок. Після — він набере законної сили.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top