Статті

ЄДР став абсолютно незахищеним від несанкціонованого втручання в його роботу

Несанкціоновані зміни туди може вносити хто завгодно.

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР) став абсолютно незахищеним від несанкціонованого втручання в його роботу сторонніх осіб, пише портал Fight corruption in Ukraine.

FCIU зазначає, що несанкціоновані зміни туди може вносити будь-хто — державні реєстратори, приватні нотаріуси, хакери тощо.

19 березня 2021 року державний реєстратор Д.Клименко зареєстрував Сергія Дурача директором ГО «ЦЗІ». Через три роки Клименко продовжує працювати реєстратором, а кримінальна справа, порушена за цим фактом, не розслідується.

26 листопада 2021 року нотаріус Т. Домбровська переоформила на Сергія Дурача корпоративні права двох підприємств вартістю в 400 млн грн. Через два роки Дурач продовжує володіти цей власністю, а нотаріус Т.Домбровська не зазнала покарання. Кримінальна справа, порушена за цим фактом, не розслідується.

13 листопада 2023 року державний реєстратор Ю. Черненко незаконно скасувала рішення загальних зборів ТОВ «Дінаре» та поновила Сергія Дурача на посаді директора.

Вже 24 листопада 2023 року права американської корпорації ANB International були відібрані у власника шляхом проведення реєстраційних дій з використанням одночасно двох ключів та доступів до ЄДР двома нотаріусами. Спершу заявку на проведення реєстраційної дії було внесено до Реєстру від імені державного нотаріуса Чернівецької області, а після того, як вона заблокувала свій ключ та доступ до реєстру, реєстраційну діяльність завершивши інший приватний нотаріус у Полтавській області.

Міністерству юстиції було подано скаргу на дії державних реєстраторів і він скасував реєстраційну дію, але з тієї підстави, що її було вчинено за межами Одеської області, де розташоване підприємство.

Проте жодної згадки, що відбувся несанкціонований доступ до Реєстру у висновках Колегії Мінюсту немає.

Після виконання наказу Мінюсту ANB International відновив свої права. Втім, уже за два дні розпочалася нова спроба заволодіння цими ж корпоративними правами.

09 лютого 2024 року зареєстровано заявку на внесення змін до ЄДР державним реєстратором Петровірівської сільської ради Березівського району Одеської області — Ткаченком Євгеном Борисовичем.

Тобто незаконні дії з ЄДР йдуть одна за одною. При цьому Національна поліція не розслідує кримінальне правопорушення, передбачене ч.5 ст. 361 КК України, незважаючи на те, що «несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж , вчинене під час дії воєнного стану» є особливо тяжким злочином. За нього передбачена відповідальність у виді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top