Закон та правосуддя

ГО “ЦЗІ” просить Президента вжити заходів проти корумпованих правоохоронців та суддів

Громадська організація «ЦЗІ”, зіткнувшись із непомірним тиском та рейдерськими захопленнями, звернулася за підтримкою до  вищих інстанцій держави.  Як зазначається у низці звернень за підписом директора ГО “ЦЗІ” Аркадія Чорного,  “в умовах системного правового безладу та після неодноразових невдалих спроб знайти справедливість через місцеві судові та правоохоронні органи, ЦЗІ звертається безпосередньо до Президента України та вищих гілок влади”. 

Крім того, неможливість досягти справедливості на батьківщині змусила організацію шукати захист за межами України — у тому числі до посольства США та інших американських інститутів, так як деякі керівники ГО є громадянами США. 

“ЦЗІ” сподівається, що цей крок допоможе привернути увагу до порушень на вищому рівні та сприятиме активним діям із захисту прав та свобод членів організації.

У зверненнях, які має у своєму розпорядженні ElitExpert, докладно описані випадки захоплення майна організації. Також “ЦЗІ” повідомляє про постійний тиск, який ГО зазнає з боку судових та правоохоронних органів України:

“У 2021 році власність українського підприємства ГО «ЦЗІ» (код ЄДРПОУ 39693465) була захоплена організованим злочинним угрупуванням, — йдеться у зверненні — Ринкова вартість викраденої власності становить 10 млн. доларів США. 

Вже понад три роки ці злочини розслідуються Головним слідчим управлінням Національної поліції, Офісом Генпрокурора України та кількома районними відділеннями поліції та прокуратури.

Тим не менш, за три роки жодного злочину не розкрито. Слідчі дії не проводяться, а якщо проводяться, то формально – «для галочки».

Усі учасники організованого злочинного угруповання та їх спільники залишаються на волі, продовжуючи користуватися захопленою власністю та вчиняти нові злочини”.

Громадська організація зазначає, що дії рейдерів не могли бути успішними без потурання, а в деяких випадках і прямої підтримки з боку правоохоронних та судових органів.

“Водночас правоохоронні органи безпідставно порушили кримінальну справу проти самих засновників ГО «ЦЗІ». У рамках цієї справи було проведено десятки обшуків, підкинути сфабриковані речові докази та заблокована господарська діяльність організації. Крім того, і розслідуючи ці кримінальні справи, правоохоронці вчинили низку злочинів. 

За фактами правопорушень, скоєних правоохоронцями, Державне бюро розслідувань відкрило кримінальні провадження. Але після формального та неефективного розслідування ДБР закрило всі справи; ніхто не був притягнутий до відповідальності.

Бюро економічної безпеки України за цими обставинами порушило справу №72023160000000013, але справа не розслідувалася і була закрита.

У Національне Антикорупційне Бюро України було подано кілька заяв про порушення кримінальних справ щодо прокурорів та суддів. Але НАБУ не порушило жодної справи за даними заявами.

Слідчі судді Печерського суду м. Києва фактично покривають бездіяльність слідства

Вища Рада Правосуддя не притягнула до відповідальності жодного суддю, який ухвалював неправосудні рішення, — подчеркивается в обращении.

Крім того, Аркадій Чорний зазначає, що сотні звернень та скарг до вищих інстанцій України залишаються без належної реакції та відповіді, а суди є скрізь корумпованими:

“В українському суді дуже складно отримати чесне рішення, якщо протилежна сторона пропонує хабар суддям. Позови потрапляють до «потрібних» суддів внаслідок втручання у систему авторозподілу, відводів суддів чи іншими методами”.

Саме тому, виходячи з викладеної вище інформації, ГО “ЦЗІ” звертається з проханням:

  • офіційно визнати факти корупції та зловживань у правоохоронних та судових органах;
  • вжити заходів щодо чиновників, суддів та правоохоронців, причетних до корупційних дій та тиску на ГО “ЦЗІ”, включаючи їхнє відсторонення від посад та арешт незаконно набутих активів
  • провести незалежне розслідування злочинів, до яких була причетна організована злочинна група.

Крім того, організація звернулася з проханням до посольства США  привселюдно засудити розмах корупції в Україні; а також запровадити санкції щодо українських чиновників, які причетні до скоєння корупційних злочинів, а саме — арештувати банківські рахунки та заборонити їм в’їзд до США тощо.   

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top