Економіка

Порт в Білгород-Дністровському вдруге не продали

Oleksandr Slavskyi

Вже втретє на приватизацію виноситься Білгород-Дністровський порт. Об’єкт переважно експлуатується як сухий порт, та має великі перспективи і стратегічне значення у разі відновлення судноплавства по Дністрі. Стартова ціна майже 185 мільйонів гривень, повідомили у Фонді державного майна України.

Аукціон відбудеться 6 червня. Стартова ціна цього разу знизилась майже на три мільйони і зараз становить 184 918 460 гривень, розмір гарантійного внеску – 36,98 млн грн. У лот входить цілісний майновий комплекс Білгород-Дністровського порту, зокрема: будівля та споруди морського торговельного порту в Білгород-Дністровському, порто-пункт «Бугаз» в Затоці, база відпочинку «Прибой» в Затоці, 9 суден, 4 тепловози, 18 портальних кранів, 47 транспортних засобів. Загальна площа об’єкту приватизації — 59 гектарів основної виробничої території порту та понад 5 гектарів території портового пункту Бугаз, розташованому в селищі Затока.

Перший аукціон, який не відбувся через відсутність заявок покупців 3 березня, пропонував стартову ціну в 187,6 млн. грн.

На другому аукціоні, 13 березня, стартова ціна складала 93,78 млн грн і переможцем стала компанія Укрдонінвест, яка придбала Білгород-Дністровський порт за 264 млн. грн. Але наприкінці квітня компанія Укрдонінвест, бізнесмена Віталія Кропачова, відмовилася від купівлі Білгород-Дністровського морського порту на етапі узгодження умов договору купівлі-продажу з регіональним відділенням ФДМУ в Одеській та Миколаївській областях.

У ФДМУ зауважили, що з травня 2022 року підприємство розпочало відвантаження зернових, перевалку залізорудних окатків та перевантаження металопродукції. Завдяки цьому порт повернувся до життя, але потребує подальших значних фінансових вкладень. Відновлення повноцінної діяльності можливе лише із залученням значних інвестицій, адже підприємство було збитковим ще до повномасштабного вторгнення, мало борги із заробітної плати та перед бюджетами різних рівнів.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top