Наука та технології

Блінкен розповів, як штучний інтелект допомагає виявляти російську дезінформацію про Україну

Росія постійно просуває потік дезінформації про війну.

США розробили систему на основі штучного інтелекту для виявлення та збору російської дезінформації в Інтернеті. Як саме штучний інтелект допомагає знаходити дезінформацію про Україну, розповів державний секретар США Ентоні Блінкен у виступі на церемонії вручення щорічної премії міжнародної правозахисної організації Freedom House.

«Державний департамент розробив онлайн-агрегатор контенту про Україну з підтримкою штучного інтелекту, щоб збирати російську дезінформацію, яку можна перевірити, а потім ділитися нею з партнерами по всьому світу. Ми просуваємо незалежні ЗМІ та цифрову грамотність. Ми працюємо з партнерами в академічних колах, щоб надійно виявляти фальшивий текст, створений російськими чат-ботами», — сказав Блінкен.

Державний секретар США також розповів, як його відомство реагує на загрози правам людини в інтернеті та дезінформацію.

Росія роками створювала пропагандистську систему, що працює не тільки на своє населення, а й іноземну аудиторію. Російські телеканали і боти в соцмережах розгорнули свою діяльність у більшості країн світу. Завдяки цьому Росії вдавалося впливати на хід виборчих кампаній в США і ЄС, на Brexit і референдуми, на громадську думку в багатьох країнах.

З початку широкомасштабного вторгнення РФ продовжує просувати свої наративи як в Україні, так і в інших країнах. У зв’язку з цим багато західних країн заборонили трансляцію російських телеканалів.

За словами Блінкена, уряд США співпрацює з науковцями, «щоб надійно виявляти фейковий текст, створений російськими чат-ботами».

Державний секретар США також попередив, що технологія штучного інтелекту може мати зворотний ефект, якщо потрапить у «погані руки».

«Це також загрожує зміцненню авторитарних урядів, зокрема, може дозволити їм ще ефективніше використовувати соціальні медіа, щоб маніпулювати своїми народами й сіяти розкол серед своїх супротивників», — зазначив глава Держдепу США.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top