Новини

Чехія передасть Україні два зенітно-ракетних комплекси «Куб»

Петр Павел повідоми про передачу чеських бойових літаків L-159

Президент Чехії Петр Павел повідомив, що Чехія передає Україні два ЗРК «Куб» та ракети до них. Також ця країна розгляне можливість передавання ЗСУ літаків L-159. Про це пише видання České noviny.

Петр Павел наголосив, що зараз відбувається передача двох зенітно-ракетних комплексів «Куб» з «відносно великою кількістю ракет», які Україна може використовувати негайно, оскільки має військових, навчених роботі з цим типом техніки.

Радянська система «Куб», яку через її зовнішній вигляд назвали «три пальці смерті», використовується для ураження літаків або гелікоптерів. В арсеналі чеської армії її мають замінити ракетні комплекси SPYDER з Ізраїлю.

Чеський лідер нагадав, що Україна вже отримала від Чехії близько 100 танків, стільки ж бронемашин і багато боєприпасів.

Він також зазначив, що Чехія розгляне можливість передати Україні літаки L-159. Це чеські навчально-бойові штурмовики.

«Доречно подумати про те, чи могли б ми надати Україні наші літаки L-159 з певною перспективою і перспективою переозброєння, тому що навіть вони могли б суттєво допомогти Україні як літаки безпосередньої авіаційної підтримки в контрнаступі», — додав він.

Петр Павел зауважив, що наразі західні країни не хочуть передавати Україні сучасні літаки, тому що занепокоєні, що секретні технології потраплять до рук Росії.

«Але я знаю, що переговори тривають, і в результаті Україна може отримати кілька F-16, можливо, з демонтованою частиною цієї техніки», — зазначив він.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top