Новини

Які країни готові депортувати чоловіків до України

украина

Позиція країн ЄС

Після рішення МЗС України призупинити консульські послуги чоловікам призовного віку українці збунтувалися за кордоном та навіть блокували паспортний сервіс. Частина з них розповідають, що не збираються ставати на військовий облік і повертатися на Батьківщину. Однак в ЄС вже лунають заяви про готовність депортувати українських чоловіків.

Які країни можуть депортувати українських чоловіків зі стран ЄС читайте в матеріалі

Позиція Польщі

Польща готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку. Таку заяву зробив міністр оборони країни Владислав Косіняк-Камиш, не повідомляючи подробиць, як саме Польща допоможе.

«Я думаю, що багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських чоловіків у готелях і кафе та чують, скільки зусиль ми повинні докласти, щоб допомогти Україні. Мене не дивує, що українці, які перебувають на фронті, мають обґрунтовані претензії до своїх ровесників, які роз’їхалися світом», – висловився міністр.

Він повідомив, що Польща давно пропонували Україні допомогти в ідентифікації військовозобов’язаних, які відповідно повинні повернутися на Батьківщину.

«Форма нашої допомоги більше залежить від української сторони», – відповів Косіняк-Камиш на те, як Варшава відреагує на прохання Києва допомогти повернути додому тих, хто може втратити право залишатися в Польщі після спливання терміну дії паспорта.

Позиція Німеччини

Німеччина не планує позбавляти чоловіків з України статусу біженців, незважаючи на рішення Києва призупинити для них консульські послуги.

У Німеччині заявили, що українські чоловіки мають однаковий з жінками статус захисту в цій країні, і це не зміниться після окремих рішень української влади у галузі консульської політики. Про це повідомив речник МВС Німеччини Максимілліан Калль.

При цьому в Німеччині відмовляються коментувати рішення України призупинити консульські послуги для чоловіків призовного віку.

«Це суверенне рішення України, яке я не можу коментувати від імені МЗС ФРН», — заявив спікер міністерства закордонних справ Німеччини Крістіан Вагнер.

Водночас він не був готовий поінформувати, чи зможуть чоловіки отримати в ФРН тимчасовий німецький проїзний документ у разі, якщо паспорт громадянина України буде протермінований.

Позиція Литви

Литва може ввести обмеження щодо українських чоловіків призовного віку, для їхнього повернення на батьківщину. Однак спершу дочекається, як цю процедуру проводитимуть у Польщі. Про це заявив міністр оборони Лаурінас Кащюнас.

«Напрямок правильний. У які заходи це перетвориться, напевно, поки що важко сказати. Мабуть, про це потрібно буде говорити конкретно», — заявив Кащюнас.

Він визнав, що Вільнюсу необхідно подумати, як допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Водночас міністр додав, що Литва поки що не розглядає конкретних заходів і стежить за тим, які рішення з цього питання ухвалить Польща.

«Ніхто, звичайно, не буде їх збирати і відвозити в Україну – цього не буде. Але (можна обмежити їх) у соціальних виплатах, дозволах на роботу, документах – це варіанти, які я чую і від польської сторони. Тому давайте почекаємо та подивимося , який варіант вони запропонують, можливо, він підійде і для Литви», — передає слова литовського міністра Delfi.

Станом на січень 2024 року в країнах Європейського Союзу проживає близько 4,3 млн українців. З них близько 860 000 — це дорослі чоловіки.

Нагадаємо, з 23 квітня МЗС України обмежило надання консульських послуг чоловікам віком 18-60 років, які перебувають за кордоном. Це пояснили новим законом про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top