Еліта

У Лондоні з молотка продадуть унікальну картину Тиціана за $31,6 млн. (фото)

Уперше за останні 150 років її буде виставлено на торги в аукціонному домі Christie’s

Картина XVI століття «Відпочинок на шляху до Єгипту» венеціанського художника Тиціана, яку раніше було викрадено, виставили на аукціон у Лондоні за $31,6 млн. Про це пише The Independent.

Картина пройшла через руки найвпливовіших людей Європи, двічі була вкрадена і кинута в поліетиленовому пакеті на автобусній зупинці в передмісті Лондона. Зараз уперше за останні 150 років її буде виставлено на торги в аукціонному домі Christie’s.

«Ця незвичайна релігійна картина бездоганного походження, що пройшла через руки герцогів, ерцгерцогів та імператорів Священної Римської імперії, користується рідкісною славою: її вкрали не один, а цілих два рази. Спочатку за Наполеона, а потім — наприкінці 1990-х років», — сказав глава Christie’s у Великій Британії Орландо Рок.

Що відомо про картину «Відпочинок на шляху до Єгипту»

«Відпочинок на шляху до Єгипту» був написаний Тиціаном Вечелліо 1512 року. На картині зображені Йосип, Марія та Ісус, які зупиняються перепочити під час подорожі. Картина має ширину 2 фути і намальована на дерев’яній панелі.

Протягом багатьох років у нього було багато власників, зокрема австрійський імператор Йосип II, перш ніж його повісили в палаці Бельведер у Відні.

У 1809 році французькі війська пограбували палац Бельведер у Відні, і він став одним із багатьох володінь Наполеона Бонапарта. Картина була передана до музею Наполеона. 1815 року, після падіння Наполеона, полотно повернули до Відня.

Потім її купив британський колекціонер творів мистецтва Х’ю Ендрю Джонстон Манро з Новара, художник-аматор та покровитель Дж. М. У. Тернера, а потім у 1878 році вона була продана на аукціоні Christie’s четвертому маркізу Бату. З того часу він залишається в будинку Батсів у Лонгліт-Хаусі, за одним винятком.

У 1995 році його викрали з вітальні на першому поверсі величного будинку Лонгліт , резиденції родини Бат у Вілтширі , а через сім років його знайшли після того, як за інформацію було запропоновано винагороду в 100 000 фунтів стерлінгів.

Колишній головний інспектор Скотланд-Ярду Чарльз Хілл виявив картину в поліетиленовому пакеті без рами в Лондоні в 2002 році. За час відсутності картина зазнала мінімальних збитків, її відреставрували та повернули власнику.

«Це найважливіша робота Тиціана, що з’явилася на аукціонному ринку за більш ніж одне покоління, і один з дуже небагатьох шедеврів художника, що залишилися в приватних руках», — сказав керівник одного з відділів Christie Ендрю Флетчер.

Він додав, що ця картина втілює революцію в живописі, здійснену Тіціаном на початку 16 століття, і є справді видатним прикладом новаторського підходу художника як до використання кольору, так і до представлення людської форми в природному світі, мистецька лексика, яка забезпечила йому статус першого венеціанського художника, який за життя здобув славу в усій Європі, і його позицію одного з найвидатніших художників в історії західного мистецтва.

Два десятиліття тому «Відпочинок на шляху до Єгипту» коштував від 6 до 7 мільйонів фунтів стерлінгів.

Картина, запропонована лордом Батом і довіреними особами Лонгліта, буде виставлена на аукціон пізніше цього року за оцінкою від 15 до 25 мільйонів фунтів стерлінгів.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top