Інтерв'ю

Загроза для Харкова, мобілізація і ТЦК: Зеленський дав інтерв’ю в ефірі телемарафону

Головне з інтерв’ю Зеленського

Президент України Володимир Зеленський дав нове велике інтерв’ю телеканалу «Ми-Україна». В якому розповів про мобілізацію, фронт, та про те, що необхідно нашій країні для стримування російської агресії.

ElitExpert наводить головні заяви.

Зеленський розкритикував затягування голосування щодо законопроекту по мобілізації

«По-перше, зараз тільки безглузді люди думають про свої рейтинги. Не збережемо Україну, ні у кого з політиків не буде майбутнього. Маємо зберегти націю, а для цього треба зміни до законодавства», — наголосив президент.

Зеленський підкреслив, що депутати повинні заспокоїтись і «не чекати оплесків своєму популізму». Він зауважив, що не можна вичищати закон, та зауважив, що законопроект має бути робочим, а саме таким, що спрацює.

В іншому випадку, за словами глави держави, за резерви буде відповідати не військове командування, а парламент України.

«А це неприпустимо. Достатньо вже чотири місяці на діалог щодо цих питань. Навіть перебільшили вони вже щодо цього питання. Тому ми говоримо з парламентом, щоб вони проголосували найближчими днями даний закон. Це дуже важливо», — підсумував президент.

Рада найближчими тижнями проголосує за законопроект про мобілізацію.

«Думаю найближчими тижнями парламент проголосує — закон про мобілізацію», — наголосив президент.

Україна будує три лінії фортифікаційних споруд для майбутнього захисту від можливого наступу росіян.

За його словами, будівництво фортифікацій відбувається навіть на тих напрямках, де наразі немає бойових дій, дуже сильно все укріплюється. Всього будується три лінії оборони.

Президент зауважив, що підхід до ліній оборони однаковий незалежно від напрямків.

«Там, де ближче до гарячих напрямків, то там швидше все будується. Але приблизно в один термін все буде здаватися. За пару місяців все буде здано. Принаймні такі зобов’язання всіх трьох ліній. Але на деяких напрямках, як я сказав гарячих, вже 92-98% виконано робіт», — сказав він.

Однієї Туреччини мало для посередництва у перемовинах з РФ

«Туреччина допомагала нам з полоненими. Це факт. Вони хочуть бути посередниками. Але президент Ердоган повинен знати, що нам мало однієї Туреччини як посередника. Для нас формат саміту миру краще. Я не думаю, що одна Туреччина зможе затиснути політику Путіна», — сказав президент.

За його словами, Туреччина буде у списку країн, які можуть виконувати посередницьку місію.

«Формат, який ми плануємо сьогодні щодо формули, він дуже складний, бо треба зібрати багато різних країн. Зібрати їх всіх, знайти формат, як йти далі, погодитись з ним. Ось така країн, я вважаю, може принаймні спробувати примусити Росію до миру», — сказав Зеленський.

Харків поза небезпекою. Зеленський заявив, що місто укріплено оборонними рубежами

«Харків сьогодні захищено. Не з точки зору неба. Що стосується наших оборонних рубежів, то Харків сьогодні не знаходиться у небезпеці», — заявив президент.

Він наголосив, що Харків досі залишається бажаною ціллю для росіян, та наголосив, що не лише Харків.

«Те, що це бажана ціль, то росіяни цього не приховують. Весь схід, такі міста, як Харків та Краматорськ, це їх бажана ціль. Але сьогодні ми впевнено захищаємо Харківську область», — підкреслив Зеленський.

Україна має підготувати значний особовий склад та мати резерв серед військових для того, щоб зривати контрнаступальні дії ворога.

За словами президента, наразі ситуація на фронті складна, але стабілізована. Ворог не просувається, а там, де він йде вперед, його відкидають назад. Однак і українські військові мають успіхи та роблять кроки вперед.

«Всі ці бойові дії у більшості своїй, 90% — це все схід України. Це різні напрямки, не тільки Авдіївка. Але зараз ситуація стабілізована, згідно з доповіддю військових, з якими я щоденно в контакті», — розповів Зеленський.

Однак він впевнений, що Україні необхідно підготовити значний особовий склад для того, щоб зривати контрнаступальні дії ворога.

«Він має бути підготовлений, укомплектовані бригади, які приходять замість тих, хто зараз стоїть. Бригади, які повинні будуть підготовлені, а значить має бути підготовлений великий об’єм резерву. Резерву не просто з молодих хлопців та юнаків, а з людей, які з досвідом, які пройшли бойове злагодження та мають бойовий досвід», — сказав Зеленський.

Росія до 1 червня планує мобілізувати 300 тисяч військових. Підготовка у загарбників дуже коротка, але, оскільки у них проблеми з дисципліною, то можуть й не встигнути.

«Що стосується росіян. То 300 тисяч — не факт, що це кінцева кількість військових, яких вони мобілізують. А по-друге, за даними нашої розвідки, вони до 1 червня мають бути готові мобілізувати 300 тисяч», — сказав Зеленський.

Він зазначив, що підготовка в Росії дуже коротка.

«Тому їм, я думаю, знадобиться десь місяць, щоб мати такий об’єм. Але, оскільки у них з дисципліною проблеми, може вони й не встигнуть до першого числа мобілізувати необхідну кількість людей», — додав президент.

Україна має отримати 25 систем Patriot по 6-8 батарей в кожній для того, щоб мати змогу закрити своє небо від російських ракетних обстрілів.

«Я вам не скажу скільки у нас є систем Patriot, я можу вам сказати, щоб закрити Україну повністю на майбутнє, Україні бажано мати 25 систем Patriot по 6-8 батарей в кожній. Вже всі наші партнери про це прекрасно знають і навіть знають точки, де повинні стояти відповідні системи», — сказав Зеленський.

Зеленський зауважив, що результати роботи ППО в Україні вражаючі, і виглядає що систем насправді велика кількість. Однак це не так.

Також за його словами, Україні підійдуть і аналоги Patriot. Попри те, що їх досить мала кількість — вони працюють.

Україна має певний запас ракет для протиповітряної оборони, проте, при високій інтенсивності обстрілів їх може не вистачити.

«Сьогоднішня інтенсивність росіян достатньо висока, запас ППО у нас на сьогодні є, але ми повинні думати про те, що буде завтра. Завтра інтенсивність може продовжитись — і нам не буде вистачати», — сказав він.

Зеленський відреагував на «цькування» ТЦК в соцмережах

На питання журналіста, щодо того, як можна повернути повагу цивільних до людей у військовій формі, президент наголосив, що, на його думку, у суспільства вже є повага до військових.

«Але люди повинні зрозуміти, що те, що в Telegram-каналах та TikTok — треба якось розділити. Тому що тобі подають цю «страву», і будуть тобі давати. І ти будеш підтримувати це, тому що іноді ти неготовий сказати публічно про війну чи про ТЦК, але сидячи в соцмережах ти готовий це зробити», — підкреслив президент.

Україна у цьому році отримає 10% від обіцяних партнерами винищувачів F-16.

За словами президента, Україна готова боротись у небі і перемагати. Але 10% від обіцяної кількості винищувачів F-16 занадто мало для цього.

«Що таке 10%? Від складу нашого сучасного повітряного флоту, якого достатньо самостійно перемогти ту кількість російських літаків, які працюють по Україні. Ми знаємо, яка кількість нам потрібна — 10% буде цього року. Але якщо і літаки, і ППО — так можна», — сказав президент.

Зеленський про можливість допомоги в кредит: якщо б нам запропонували — ми б погодились

«Один сенатор нещодавно був. І він каже: А чи ти погодишся на кредитні гроші? Якщо, наприклад, скажуть, що гроші кредитні або ти не отримаєш. Я відповів: А для чого ці вибори, якщо немає вибору? Ми погодимось на будь-який варіант», — заявив президент Володимир Зеленський.

Україна змогла знайти вихід з ситуації, яка пов’язана з блокуванням кордону польськими фермерами.

«Ми побудували кілька шляхів в обхід цьому блокуванню, і це працює. Краще було б через Польщу, дешевше був би транзит деяких товарів. Але ми повинні виходити з того, де ми знаходимось. В нас потужно працює море, Дунай, обхід — ми почали працювати через Молдову і Румунію», — розповів він.

Зеленський прокоментував ідеї Макрона про НАТО

Макрон мав кілька пропозицій:

— місія НАТО може тренувати українських солдатів в Україні;
— в Україні можна створити підземні хаби, щоб ремонтувати західну техніку;
— представники НАТО можуть стояти на кордоні.

Зеленський не чув від Макрона саме про введення військ НАТО в Україну.

Та якщо Зеленський закличе різні держави відправити їхні війська в Україну, цим скористається Росія. Це ризиковано для України, адже може зупинити західну допомогу. Проте іноземних добровольців ніхто не обмежує.

Допомога від США

Вона критична в будь-якому випадку, Зеленський сподівається на позитивне рішення Конгресу, бо зараз ми заручники ситуації.

«Війна Росії проти України стала на сьогодні внутрішньополітичним питанням Сполучених Штатів, хоча це безпека всього світу і саме такий недорослий підхід я не розумію», – сказав він.

Всі розуміють, що Росія розраховує на збільшення кількості конфліктів на світі. І тут США мали би збільшити виробництво зброї, а розглядають взагалі надання фінансової допомоги як такої.

«Надіюсь, що розум все ж таки переможе і ми отримаємо відповідну допомогу», – підсумував лідер держави.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top