Новини

На виборах президента Словаччини переміг Петер Пеллегріні

Петер Пеллегрини

У другому турі виборів президента Словаччини, що пройшов у суботу, переміг спікер парламенту та коаліційний партнер прем’єра Роберта Фіцо Петер Пеллегріні.

Пеллегріні переміг прозахідного кар’єрного дипломата, ексглаву МЗС Івана Корчока з 53,12% голосів. Корчок отримав 46,87%.

Корчок визнав свою поразку пізно ввечері в суботу, заявивши, що розчарований і пригнічений, «але як спортсмен повинен поважати результат». 

Пеллегріні, який у минулому очолював словацький уряд, замінить на посаді ліберальну президентку Зузану Чапутову. 

Після його перемоги Фіцо та його союзники консолідують владу та контролюватимуть парламент, уряд і президентський офіс Словаччини.

Ліберальна прозахідна опозиція звинувачує Пеллегріні як голову коаліційної партії «Голос» у тому, що за його мовчазної згоди Фіцо зруйнував систему кримінального правосуддя, зокрема, скасувавши Спеціальну прокуратуру, яка була створена для розслідування серйозних корупційних та економічних злочинів.

Після того, як Чапутова піде у відставку в червні, в Словаччині більше не залишиться жодного високопосадовця, який би беззастережно підтримував військову підтримку Києва і його зусилля із силової оборони від російської агресії.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top