Відеорепортаж

Зеленський висловився про чоловіків за кордоном: мають бути якщо не на фронті, то сплачувати податки

Глава держави заявив, що є питання до тих українців, які поза законом виїхали за кордон

В українському суспільстві є питання до військовозобов’язаних чоловіків, які поза законом виїхали з України під час війни. Мова йде не лише про службу в армії, але й про сплату податків до бюджету. Про це Зеленський сказав під час спілкування з медіа разом з премʼєр-міністеркою Естонії Каєю Каллас у Таллінні.

Зокрема, у нього запитали, чи повинна Естонія передати Україні молодих українців призовного віку, які живуть на естонській території.

«Є питання не в українських громадянах, які виїхали з самого початку війни. Виїжджали люди чоловічої, жіночої статі різного віку, виїжджали діти. Зрозуміло, що була війна. Ніхто з людей не знав, що буде завтра. Усі рятувалися. Кордони ми усі відкривали у будь-які держави наших сусідів, наших друзів, аби люди не давили один одного на кордоні», — сказав Зеленський.

Водночас, як зазначив глава держави, Україні на початку війни вдалося відстояти і повернути 50% від захопленої росіянами території.

«Ми відбили ворога. І два роки б’ються наші хлопці. І у цей час, я скажу вам відверто, є люди, які поза правил або поза законом перетинали кордон. І це питання до цих людей, до цих чоловіків. Якщо вони мобілізаційного віку, то вони повинні допомагати Україні, і вони повинні бути в Україні. Я зараз не говорю про те, що хтось повинен бути на фронті, а хтось не повинен бути на фронті. Є закон», — сказав Зеленський.

Президент додав, що сьогодні говорив голові естонського уряду про те, що існує звичайне людське правило.

«Одного військового оплачує держава Україна. Нам ніхто нічим цим не допомагає. На одного військового йде шість-вісім платників податків. І якщо ви в Україні, і ви не на фронті, а ви працюєте — де б ви не працювали, ми з повагою відносимося до кожної людини — і якщо ви працюєте і сплачуєте податки, то ви так само бороните державу, і це дуже потрібно», — наголосив Зеленський.

Глава держави підкреслив, сплата податків важлива, бо «не буде грошей на військових, а не буде грошей — не буде військового, не буде кому захищати Україну. Такі правила життя».

«Але якщо ви за кордоном, і ви мобілізаційного віку, і ви не на фронті, і не сплачуєте податки, і виїжджали поза законом. То існують питання. Ось і все. Тобто, позиція така, що якщо ми хочемо зберегти Україну, якщо ми хочемо зберегти Європу, то усі ми повинні розуміти: або ми допомагаємо Україні, або ні. Або ми громадяни, які на фронті, або ми громадяни, які працюють і сплачують податки, бо не буде грошей на військового, а не буде на військового грошей — не буде військового, не буде кому захищати Україну. Такі правила життя», — наголосив Зеленський.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top