Новини

США і Великобританія завдали ударів по цілях, пов’язаних з хуситами в Ємені

Коаліція країн з захисту судноплавства в Червоному морі від єменських хуситів, виступила зі спільною заявою

США і Великобританія вночі 12 січня завдали ударів по цілях, пов’язаних з хуситами в Ємені.

Американські та британські військові розбили більше десятка об’єктів, що використовуються підтримуваними Іраном хуситами в Ємені.

Президент США Джо Байден підтвердив, що атаку на єменських хуситів провели США і Британія за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади і Нідерландів.

«Сьогодні за моєю вказівкою збройні сили США – спільно зі Сполученим Королівством і за підтримки Австралії, Бахрейну, Канади та Нідерландів – успішно завдали ударів по ряду об’єктів у Ємені, які повстанці-хусіти використовували для того, щоб поставити під загрозу свободу судноплавства», – заявив він.

Коаліція країн з захисту судноплавства в Червоному морі від єменських хуситів, виступила зі спільною заявою, в якій назвала удари по хуситах законною самообороною.

У заяві, яку оприлюднив Білий дім від імені Австралії, Бахрейну, Канади, Данії, Німеччини, Нідерландів, Нової Зеландії, Кореї, Великобританії, США та Канади, йдеться, що «у відповідь на продовження незаконних, небезпечних і дестабілізуючих нападів хуситів на судна, в тому числі комерційні, що прямують через Червоне море, збройні сили США і Великобританії за підтримки Нідерландів, Канади, Бахрейну та Австралії завдали спільних ударів відповідно до невід’ємного права на індивідуальну і колективну самооборону, згідно зі Статутом ООН, по низці об’єктів у контрольованих хуситами районах Ємену».

«Ці високоточні удари мали на меті підірвати і послабити можливості хуситів загрожувати світовій торгівлі і життю міжнародних мореплавців на одному з найважливіших водних шляхів у світі», — підкреслюється у заяві.

Коаліція у заяві зазначила, що понад 20 нападів хуситів на комерційні судна з середини листопада 2023 року становлять міжнародний виклик. Сьогоднішня акція продемонструвала спільну відданість свободі судноплавства, міжнародній торгівлі та захисту життя моряків від незаконних нападів.

Прем’єр Великобританії Ріші Сунак обговорив у ході спеціальної наради та схвалив завдання авіаударів за позиціями хуситів у Ємені.

«Прем’єр-міністр заявив, що Великобританія продовжить вживати заходів для захисту свободи судноплавства та захисту життів на морі», — повідомили у парламенті.

Міністр оборони Великобританії виклав відео, на якому видно виліт одного з чотирьох «Тайфунів», які завдали високоточних ударів по двох військових об’єктах хуситів разом із силами США.

Також підготовку до удару виклав і ЦЕНТКОМ США.

Завдання удару

Удари завдавалися одразу по кільком містам із застосуванням морського та авіаційного озброєння.

Сполучені Штати та Британія завдали серії авіаударів по центрах зберігання озброєння та баз для навчання хуситів у Ємені.

У мережі з’явилося відео пожежі після завдання удару по хуситах.

За інформацією телеканалу CNN, під атаку потрапили: військова база Кахлан у провінції Саада; авіабаза Аль-Дайламі до півночі від столиці Ємену Сани; район аеропорту міста Худайда на Червоному морі; аеропорт міста Таїз та інші об’єкти в провінції Таїз у південно-західному кутку Ємену; аеродром міста Аббс.

Міжнародна реакція

Вісім країн, які підтримали рішення Великобританії та США, випустили спільну заяву.

«Вибухи були здійснені відповідно до невід’ємного права на індивідуальну та колективну самооборону, відповідно до Статуту ООН», — написано у заяві.

Прем’єр Великобританії Ріші Сунак зазначив, що хусіти загрожували британським та іншим судам і порушували торгівлю. Через це зросла ціна на сировинні товари.

«Королівські ВПС завдали точкових ударів по військових об’єктах, що використовуються повстанцями-хуситами в Ємені. В останні місяці вони здійснили серію небезпечних і дестабілізуючих нападів на комерційне судноплавство в Червоному морі, погрожуючи британським та іншим міжнародним судам, що спричинило серйозні порушення життєво важливого торгівлі. призвело до зростання цін на сировинні товари», — сказав Сунак.

Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що ударів у Ємені було завдано по ракетних об’єктах та радарах хуситів. Голова Пентагону керував спецоперацією із лікарні.

«Сьогоднішні удари були завдані об’єктами, пов’язаними з безпілотними літальними апаратами хуситів, балістичними та крилатими ракетами, а також береговими радарами та засобами повітряного спостереження», — заявив міністр оборони США Ллойд Остін.

Президент США Джо Байден сказав, що ці удари по хуситах – відповідь на їхні безпрецедентні атаки на міжнародні морські судна у Червоному морі, включаючи застосування протикорабельних балістичних ракет.

«Ці атаки поставили під загрозу персонал США, цивільних моряків і наших партнерів, поставили під загрозу торгівлю та свободу судноплавства. Понад 50 країн постраждали від 27 атак на міжнародне комерційне судноплавство, екіпажі з понад 20 країн зазнавали загроз або були взяті в заручники під час актів піратства», — сказав Байден.

Коаліція підкреслила, що її метою залишається деескалація напруженості і відновлення стабільності в Червоному морі.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top