Новини

В Італії відмовляються повертати сиріт-біженців з України

дети

Конфліктні питання щодо дітей-біженців – нині особливий напрямок роботи Генерального консульства України в Неаполі. Саме на півдні тривають численні судові процеси – їх близько 200 – стосовно доступу до дітей українських опікунів. Найбільш проблемними фігурують два регіони – Сицилія і Калабрія.

Це віддалені області з морськими курортами, куди з березня 2022 року для тимчасового перебування перемістили більше дітей із сиротинців. Їх супроводжували директори дитбудинків або ж представники, визнані Україною державними опікунами.

Ще до повномасштабної війни із цими областями була налагоджена співпраця через місцеві асоціації, за допомогою яких діти легально приїздили на відпочинок й оздоровлення. Після канікул вони поверталися додому без особливих проблем. Та через війну в Україні італійські представники влади змінили статус дітей. На початках їх визнавали як «неповнолітніх іноземців без супроводу» та, відповідно до місцевого законодавства, призначали їм через суд державних опікунів-громадян Італії. Тож українські піклувальники, відповідно, були позбавлені права опікунства. Це в багатьох випадках унеможливило повернення дітей в Україну без дозволу суду.

Генеральний консул України в Неаполі Максим Коваленко розповідає, що наприкінці минулого року надійшло чергове негативне рішення із Сицилії від суду міста Катанії у справах неповнолітніх щодо кількох вихованців дитячого будинку «Смарагдове містечко» Донецької області. Їхнє перевезення до Польщі у безпечне місце, чого домагалася українська сторона, визнали недоцільним.

«Вони пояснюють, що українські діти вже адаптовані в Італії, вивчили мову, мають добрі й безпечні умови проживання, вони під наглядом, і немає сенсу міняти їхнє місце перебування. А наші аргументи були такими: ми перевозимо дітей у безпечні умови в треті країни чи в західний регіон України, де є гарантії безпеки, діти не повинні втрачати зв’язок з батьківщиною та рідними, якщо вони в них є. Проблема в тому, що це все перейшло у судову площину, і жодна інституція не має права впливу на суддів, як і в Україні зрештою», – констатує у розмові з Радіо Свобода генконсул Максим Коваленко.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top