Новини

Українцям готують смарт-мобілізацію

Яких змін чекати

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в інтервю РБК-Україна, розповів, що в країні планують запустити «смарт-мобілізацію», яка дозволить громадянам самостійно обирати спеціалізацію, на яку вони бажають мобілізуватись.

Чиновник зазначив, що подібний проект планується до запуску «через місяць-два».

«Ми будемо запускати проект на операторів дронів, і ця людина обирає, що вона хоче стати оператором дронів, або взагалі служити в роті ударних дронів. Це може бути сапер, водій, всі посади будуть. Людина зможе подивитися, що це взагалі за підрозділ, рота, які зобов’язання, які в тебе є ризики, як ти будеш навчатися», — пояснив міністр.

Глава Мінцифри підкреслив, що якщо громадянин залишить заявку і пройде рекрутерів, тести і навчання, то точно потрапить у роту ударних дронів і на ту посаду, на яку сам себе мобілізував.

«Це дуже важливо для комунікації між державою та українцями про справедливість, про чесність і про дотримання правил», — сказав Федоров.

Також він звернув увагу на інші важливі зміни, які пропонуватимуться в цьому проекті:

— Ти не повинен йти в військомат…

— Ти проходиш онлайн-тест, приходиш в нормальне приміщення до рекрутера, тобі пояснюють ще раз, де ти можеш служити…

— Після цього, якщо ти підходиш по характеристикам, проходиш навчання, в якому ти не просто з базовими речами знайомишся, а тобі розповідають, що таке ситуаційна обізнаність, фахові експерти з поля бою, які керують дронами, де в тебе відбувається інший рівень навчання, і після цього ти вже потрапляєш на поле бою, — зазначив міністр.

Після запуску нововведення можна буде проаналізувати, скільки українців мобілізуватимуться самостійно, як вони проходитимуть відбір, та як вони після цього будуть служити, наскільки будуть мотивовані, додав він.

Михайло Федоров зазначив, що в Україні не роздаватимуть повістки військовозобов’язаним через додаток «Дія». Крім того, таке нововведення навіть не планується.

«Не буде повісток у «Дії». Мені здається, що поки я працюю міністром, все, про що ми говоримо — ми потім дотримуємося наших слів. Тому можу сказати вам впевнено, що не буде повісток у «Дії», — зазначив він.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top