Новини

G7 узгодили декларацію про довгострокові гарантії безпеки для України

Країни «Великої сімки» погодили спільну декларацію, в якій йдеться про довгострокову безпекову та економічну підтримку, яку вони планують надати Україні.

За словами керівника ОП Андрія Єрмака, декларація — це спільний продукт, який враховує як потреби України, так і можливості партнерів.

При цьому декларація є рамковим загальним документом. Наступним кроком є укладення системи двосторонніх безпекових угод між Україною та окремими країнами-гарантами, об’єднаних рамками багатосторонньої взаємодії.

Документ має назву «Спільна декларація про підтримку України».

«Важливо, що ми, тобто G7, і Володимир зібралися знову сьогодні, після саміту G7», – сказав прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда.

Президент США  Джо Байден своєю чергою подякував президенту Зеленському за те, що Україна захищає світ.

«Сьогодні ми запускаємо декларацію G7, яка гарантує безпеку Україні в подальшому майбутньому», – заявив Байден.

Гарантії безпеки включають у себе такі компоненти:

— Заходи з допомоги Україні у захисті себе та упередження нової агресії, зокрема постачання зброї, підтримку в розбудові ОПК, навчання, співпрацю в галузі розвідки та кібербезпеки. 

— Заходи на випадок нової агресії, які передбачають негайні консультації, щоб забезпечити Україну всім необхідним для оборони в найкоротші терміни.

— Підтримка у притягненні РФ до відповідальності за агресію та кроки економічного та юридичного характеру, спрямовані на покарання Росії та збільшення її витрат на війну. Серед них: подальше посилення санкційного тиску, заморожування активів, створення механізмів стягнення репарацій та судове переслідування винних у злочинах проти України й українців згідно з нормами міжнародного права.

Важливим пунктом гарантій є подальша підтримка демократичного розвитку України.

«Цей документ відкритий і дає можливість іншим країнам не з числа G7 долучитися до гарантій безпеки. Декларація — перший документ, який символізує наявність «парасольки» у вигляді гарантій безпеки», — зауважив Єрмак.

Керівник додав: важливо, щоб до саміту НАТО у Вашингтоні 2024 року Україна перемогла у війні та підписала гарантії безпеки для нашої держави. Вони діятимуть до моменту вступу країни до НАТО.

Зі свого боку Україна зобов’язується:

— Робити позитивний внесок у безпеку партнерів та посилювати заходи прозорості та підзвітності щодо допомоги союзників.
— Продовжувати реалізацію реформ правоохоронних органів, судової системи, боротьби з корупцією, корпоративного управління, економіки, сектору безпеки та державного управління, які підкреслюють її відданість демократії, верховенству права, повазі до прав людини та свободи ЗМІ, а також виводять її економіку на сталий шлях розвитку.
— Просувати оборонні реформи і модернізацію, зокрема шляхом посилення демократичного цивільного контролю над збройними силами та підвищення ефективності й прозорості в оборонних установах і промисловості України.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top