Новини

Володимир Зеленський підбив підсумки саміту НАТО

Результат саміту гарний, але якщо було б запрошення — був би ідеальним

Президент України Володимир Зеленський заявив, що результати саміту НАТО для України гарні, однак із запрошенням України до Альянсу вони були б ідеальними.

Про це він сказав під час пресконференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом 12 липня.

Президент розповів, що вони зі Столтенбергом детально обговорили безпекові питання та російську агресію.

«Результат саміту гарний, але якщо було б запрошення — був би ідеальним», — сказав він.

Він зазначив, що на саміті у Вільнюсі «був результат і конкретні пункти, які наближають нас до НАТО». Президент навіть додав, що «сьогодні вперше впевнено каже, що Україна точно буде в НАТО».

«Дуже складно іноді деякі речі пояснювати партнерам, тому що ми на війні…, ми в різних умовах живемо. Ми в умовах, коли нам треба вижити, а партнери нам хочуть допомогти жити. А нам ще до «жити» треба вижити», — наголосив президент.

За його словами, такі умови й штовхають Україну до «швидких процесів», зокрема щодо реформування безпекової структури у світі.

«Україна точно розуміє, що не може бути членом НАТО, поки йде війна… Однак сьогодні вперше прозвучало впевнено, що Україна буде членом НАТО, коли будуть відповідні умови. Я розумію під цим те, що це буде, коли буде безпечно на нашій землі», — додав він.

Зеленський підкреслив, що запрошення України до НАТО є технічним сигналом, однак могло б стати серйозним фактором мотивації українського суспільства.

Він порівняв це із моментом кандидатства України в ЄС, адже це ще не означає членства, але вже є потужною мобілізацією для України та потужним сигналом для Росії.

«Якщо сьогодні Велика сімка погодить першою великою декларацією гарантії безпеки для України, то це буде конкретний факт, тому що у гарантіях безпеки написано, що вони діють на шляху до НАТО. І це буде дуже конкретний сигнал», — вважає глава держави.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top