Інтерв'ю

Можлива відставка Залужного та ситуація на фронті: головні тези Зеленського із інтерв’ю Rai1

Зеленський розповів, яким бачить завершення війни в Україні

Президент Володимир Зеленський дав інтерв’ю італійському телеканалу Rai1, де вперше публічно прокоментував можливість звільнення головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, попередив про загрозу війни для Європи та заявив про «патову ситуацію» на фронті.

ElitExpert зібрав головне тези президента.

Лідер наголосив, що нині Україна «інша» та ближча до Європи.

«Сьогодні Україна має сильнішу армію, оснащену західними засобами. Ми більш досвідчені. Іноді ми трохи втомлені, іноді, можливо, зарозумілі, але ми не можемо дати Росії можливість перемогти», — підкреслив він.

Зеленський запевнив, що за два роки повномасштабної війни жодного разу не розглядав варіант здатись.

«Я українець, я люблю і захищаю Україну. Це мій обов’язок, не можна вірити в перемогу зла. Я знаю, що ми переможемо», — заявив він.

Про цілі Москви

Політик зазначив, що РФ не зупиниться, і це потрібно усім усвідомити.

«Росія не хоче миру, для них мир означає поразку, вони почали публічно говорити, що вони не мають наміру зупинятися, що вони ще не виконали своє завдання», — пояснив Зеленський.

З його слів, головна мета президента РФ Володимира Путіна — позбавити українців незалежності. Москва прагне, щоб Україна стала частиною «російської імперії».

Про контрнаступ

Зеленський підтвердив, що частина українців починає звикати до війни. Він назвав це «великою помилкою».

«А якщо я зробив щось не так? Так, я людина. Але я думаю, що було більше кроків вперед», — сказав український лідер.

Він визнав, що на землі нині «патова ситуація» через затримки техніки. Президент нагадав, що Росія має одну з найбільших армій у світі, і їй не бракує боєприпасів.

«Морська операція принесла позитивні результати. Росія втратила багато кораблів, і в Чорному морі нам вдалося побудувати коридор для зернових, тому ця прагматична частина операції з наслідками для економіки була проведена позитивно», — зазначив Зеленський.

Скільки території України перебуває під окупацією

Він наголосив, що українцям вдалося захистити свою державу.

«Близько 26% національної території все ще перебувають під окупацією, але ми бачимо, що російська армія не може значно просунутися. Ми їх зупинили», — сказав Зеленський італійському Rai1.

Також серед успіхів України він виділив єдність, якою вдалося об’єднати світових лідерів заради спільної мети — перемоги. За словами гаранта країни, перші дні війни були хаотичними: українці були налякані, вторгнення РФ виявилося для всіх несподіванкою — Росія напала на міста серед ночі.

Однак тепер люди відійшли від шоку і вже «все по-іншому», акцентував президент. «Люди були шоковані. Тепер все по-іншому, ми почали захищати нашу землю і сім’ї», — заявив він.

Зеленський попередив Європу про загрозу війни

Президент України впевнений, що Росія не зупиниться на Україні, та попередив Європу про загрозу війни.

«Війна може прийти до вас, тому що ми маємо справу з Путіним. А коли вона прийде, то ніхто не буде готовий, європейські армії не готові. Це буде шок. Де гарантія, що НАТО оперативно відреагує? Хто її має? Ніхто», — вважає Зеленський.

Він додав, що українська армія є найсильнішою та найдосвідченішою в Європі.

«Україна сьогодні інша, ближча до Європи. Україна має сильнішу армію, оснащена західними засобами. Ми більш досвідчені. Іноді ми трохи втомлені. Іноді, можливо, зарозумілі. Але ми не можемо дати Росії можливість перемогти», — впевнений Зеленський.

Президент заявив, що має намір провести заміну низки керівників, і не лише в армії, а всієї управлінської групи країни.

Зеленський відповів, що розмірковує про зміну керівників у державі, але чи це стосується це конкретно Залужного – не уточнив.

«Безумовно, необхідне перезавантаження, новий початок. Коли ми говоримо про це, я маю на увазі заміну низки державних лідерів, а не лише в одному секторі, наприклад, військовому. Тому я говорю про перезавантаження, про заміну, я маю на увазі щось серйозне, що стосується не однієї людини, а напрямків керівництва країною», – заявив Зеленський.

За його словами, заміна «однієї людини не означає, що зараз можна вирушати в дорогу».

«Питання заміни Залужного – це питання людей, які керуватимуть країною. Це питання стосується всієї управлінської групи, яка веде машину країни. Я міркую над цією заміною, це — правда», — сказав президент.

Зеленський прокоментував можливе обрання Трампа президентом США

Президент України сподівається, що допомога США у разі обрання новим президентом Дональда Трампа залишиться на такому ж рівні, що і зараз.

«У Республіканській партії є радикальні голоси, але також багато людей, які підтримують Україну. Це народ США вирішує, але якщо вони мають намір скоротити допомогу Україні, то буде нова геополітична структура. Путін зламається через нашу оборону, вона піде вперед і не зупиниться так просто», – зауважив Зеленський.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top