Новини

Виробник Domestos, Lipton, Axe та Dove потрапив до списку міжнародних спонсорів війни, — Національне агентство із запобігання корупції

Unilever не може виступати проти війни, паралельно сприяючи військовій машині Путіна

Національне агентство із запобігання корупції внесло британську компанію Unilever до переліку міжнародних спонсорів війни. Про це повідомляється на сайті НАЗК.

Domestos, Axe, Rexona, Dove, Calve, Rama, Brooke Bond, Lipton, Creme Bonjour, CIF, Knorr, Sunsilk, Timotei, CLEAR, Чиста Лінія — досі є у РФ. Згідно з заявою НАЗК, британська корпорація Unilever сплачує значні податки до російського держбюджету, чим робить внесок у продовження війни Росії проти України.

«Unilever не може виступати проти війни, паралельно сприяючи військовій машині Путіна. Ми внесли цю компанію до переліку міжнародних спонсорів війни, оскільки їхні сотні мільйонів податкових внесків до бюджету РФ допомагають фінансувати війну проти України і можуть у такий спосіб навіть побічно фінансувати якусь групу російських найманців. Unilever має нового генерального директора — Хайна Шумахера, тому їм потрібен новий старт, тому що вони мають відповідати цінностям прав людини. Unilever має покинути Росію зараз, чи історія запам’ятає її співучасть у цій війні», — заявив голова НАЗК Олександр Новіков.

Підставою стало те, що підприємства компанії досі працюють в РФ, де сплачують податки, роблячи свій внесок у продовження війни Росії проти України.

Unilever є одним із світових лідерів на ринку продуктів харчування та товарів побутової хімії. Компанії належать понад 400 брендів. Загалом в РФ на підприємствах Unilever працюють понад 3000 співробітників. У 2022 році на частку російського бізнесу припало 1,4% обороту Unilever і 2% її чистого прибутку, який в 2022 році зріс на 24,9% в порівнянні з 2021 і склав €8,03 мільярдів.

Виторг компанії торік зріс до €60,1 млрд (+14,5%). Продажі Unilever виросли в усіх категоріях, найбільше — продажі косметики (+20,8%).

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія пообіцяла призупинити весь імпорт та експорт своєї продукції в росію та з неї, а також припинити всі медійні та рекламні витрати. Проте її підприємства в Омську, Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі та Тулі досі продовжують свою роботу, а офіси — операційну діяльність, забезпечуючи присутність брендів у точках продажу.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top