Наука та технології

Україна хоче створити мільйон дронів на малих підприємствах, — WSJ

В даний час Україна виробляє 62 різних види безпілотників

В Україні на потужностях маленьких підприємств намагаються створити один мільйон дронів, аби перекрити дефіцит боєприпасів. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Як зазначили у виданні, дефіцит боєприпасів, через затримку допомоги із Заходу, Україна намагається компенсувати виробництвом «мільйонної армії» безпілотників.

У WSJ кажуть, що наразі Україні не вистачає сучасної збройової промисловості, яка могла б підтримувати військові зусилля, і знадобляться роки та мільярди доларів, перш ніж Київ «зможе виробляти потрібну йому артилерію та ракетні системи у великих масштабах».

«Фабрики» з виробництва дронів в Україні

«Але безпілотники, які можна зібрати з деталей, доступних на комерційному ринку, і які коштують всього кілька сотень доларів кожен, порівняно дешеві і прості у виробництві. В даний час по всій Україні відкриваються саморобні заводи, які щомісяця випускають тисячі безпілотних літальних апаратів», — пише WSJ.

Потім, за словами авторів матеріалу, відповідні безпілотники доставляють на фронт, де солдати прикріплюють вибухівку та закидають її в російські окопи та бронетехніку. БПЛА керує оператор за допомогою контролера та в окулярах, які дозволяють йому бачити те, що бачить камера дрона.

«З нашою економікою ми не можемо робити танки. Наше рішення — створювати дрони», — сказав виконавчий директор Sparrow Avia, компанії з виробництва безпілотників Микола Гаврилюк.

У виданні наголосили, що безпілотники не можуть завдати такої шкоди, як артилерійські снаряди чи міномети, однак українські війська використовують їх, аби завдавати удари по «слабких місцях» бронетехніки та націлюватися на російські вантажівки й живу силу ворога, що «ускладнює для Москви переміщення до українських окопів».

Крім того, журналісти додають, що через часті російські ракетні удари українські виробники безпілотників скорочують свою діяльність, маючи «кілька десятків працівників в одній будівлі та ще кілька десятків в іншій», щоб приховати від противника свою роботу. При цьому більшість деталей виготовляються на 3D-принтерах.

Також у виданні нагадали що міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявляв, що Україна йде назустріч досягненню цілі, яку президент Володимир Зеленський поставив наприкінці минулого року, щодо виробництва щонайменше мільйона дронів у 2024-му, що у понад 100 разів більше, ніж у 2022 році.

Як пише WSJ, в даний час Україна виробляє 62 різних види безпілотників, і виробники працюють над новими моделями, які можуть літати далі, нести більш важкі боєприпаси і ухилятися від російських засобів РЕБ.

The Wall Street Journal відвідав одне з таких підприємств, яке виробляє близько 3000 FPV-дронів на місяць і планує в майбутньому збільшити виробництво до 10 000 дронів на місяць. У компанії також планують розширити штат, але наймають тільки друзів і родичів нинішніх співробітників, побоюючись розкриття місця розташування заводу, що зробить його ціллю для російських ракет.

За словами гендиректора компанії, український уряд щомісяця закуповує близько половини безпілотників. Решту скуповують волонтери та місцеві органи влади і доставляють у військові частини.

Однією з найпопулярніших розробок компанії є 7-дюймовий дрон, здатний нести 1,3 кг вибухівки. Хоча він літає не дуже далеко, він більш маневрений і, що дуже важливо, дешевий. Проте, компанія розробила і більший ударний безпілотник, здатний нести близько 9 кг вибухівки.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top