Новини

Президент Зеленський виступив на Мюнхенській конференції: основні заяви

Основні заяви

17 лютого президент України Володимир Зеленський виступає на Мюнхенській конференції з питань безпеки. Під час неї він заявив, що російсько-українська війна становить загрозу для кожного в Європі.

З його слів, це російська війна проти всіх правил загалом.

«Як довго світ дозволятиме Росії бути такою. Це головне запитання сьогодні. Чим довше ця російська агресія проти світового порядку продовжуватиметься, тим більшими будуть зміни, які вона провокує», — сказав Володимир Зеленський.

З його слів, ймовірно, людям доведеться жити у світі, де локальні війни більше не будуть локальними, тоді як будь-який початок війни нестиме ризики перетворення на глобальну катастрофу. Тоді як перетворити їжу та міграцію можуть на зброю.

«Якщо ми не будемо діяти зараз, Путін зможе зробити наступні роки катастрофічними, і для інших націй також», — наголосив Зеленський.

Зеленський про формулу миру

«Путін повинен бути позбавлений будь-якої спроможності маніпулювати будь-ким у світі, обмежувати діяльність інших. Світ має документ, який визначає основні принципи співіснування націй — Статут ООН. росія нехтує ним. Україна запропонувала Формулу миру, яка спирається на принципи та норм Статуту ООН», — сказав президент України.

Він додав, що перший саміт миру по українській формулі миру відбудеться в Швейцарії.

Зеленський про Путіна

Президент України заявив, що у Путіна лише два можливі кінці – «трибунал у Гаазі або бути вбитим одним із тих, хто зараз вбиває для нього».

Також він зазначив, що 2024 рік є критично важливим, і «якщо ми не діятимемо зараз, Путін може зробити наступні роки катастрофічними для світової спільноти».

Зеленський про Авдіївку

У своїй промові Зеленський згадав про Авдіївку, з якої сьогодні вночі вийшли українські військові. Він наголосив, що це сталося через недостатню підтримку України з боку міжнародних партнерів.

Президент зазначив, що Україна здатна перемагати, однак це залежить не лише від неї, і ситуація в Авдіївці це підтверджує.

«На жаль, утримання України у штучному дефіциті озброєння, зокрема у дефіциті артилерії та засобів дальнього ураження дозволяє Путіну адаптуватися до інтенсивності бойових дій. Це ослаблення демократії підриває нашу спільну здатність».

Пізніше, відповідаючи на питання, Зеленський пояснив, що рішення про вихід з Авдіївки було правильним, професійним та справедливим, а також мало на меті збереження особового складу.

«Для нас це найголовніше завдання. Ми бережемо наших людей, наших воїнів — бо це і є захист. Зброя від наших партнерів допомагає відновлювати мир на нашій території, але перш за все військовий захищає людей. Тому, щоб не потрапити в оточення, було прийняте рішення відійти на інші рубежі», — сказав він.

Зеленський про Трампа — я готовий поїхати з ним на фронт

«Ми хочемо, щоб усі кандидати знали, що насправді відбувається на війні. Якщо Трамп приїде, я готовий з ним поїхати на фронт. Якщо у нас буде розмова про те, як закінчити війну, ми повинні продемонструвати тим, хто приймає рішення, як виглядає справжня війна. Не війна в Instagram, а справжня війна«.

Зеленський про біженців

Президент подякував усім країнам, які прийняли українських біженців і підтримують їх.

«І якщо буде достатньо систем ППО в Україні, ми зможемо повернути додому мільйони українців, мільйони наших людей, наших біженців».

«Не питайте Україну, коли закінчиться війна — питайте себе, чому Путін досі може її продовжувати», — такою тезою президент України Володимир Зеленський завершив виступ на Мюнхенській конференції з безпеки.

Справедлива мобілізація

Коментуючи питання мобілізації, Зеленський наголосив, що вона має бути справедливою. А «справедливість» полягає в тому, що військових, які йдуть на ротацію, мають замінювати професійні та підготовлені солдати.

«Питання справедливої мобілізації — це питання ротації. Ти втомлений, ти повинен відновлюватися. Ти виходиш відновлюватися, а замість тебе приходить інша людина, професійна, яка пройшла відповідне тренування. І від цього залежить мобілізація», — заявив президент.

Зеленський додав, що для захисту й оборони країни потрібна одна кількість людей, а для контрнаступу — інша. «Тож питання мобілізації є складною справою», — пояснив він.

Україна здивує Росію дронами

Зеленський розповів про розвиток вітчизняного виробництва дронів та систем радіоелектронної боротьби. За його словами, Україні є чим здивувати Росію на полі бою цього року.

«Ми почали розвивати виробництво дронів. Ми в позитиві для нас та негативі для РФ здивуємо їх цього року дронними системами та системами РЕБ. Це наші вітчизняні технології», — сказав він.

Але президент додав, що «це паралельний шлях, поки ми чекаємо допомогу від партнерів».

Вступ України в НАТО

Зеленський також прокоментував ситуацію зі вступом України до НАТО. Він подякував альянсу за важливі рішення, ухвалені на Вільнюському саміті минулого року, які дали поштовх на шляху до євроатлантичної інтеграції.

Однак український президент відмовився коментувати терміни вступу України в НАТО, зазначивши, що це питання потрібно адресувати генсеку альянсу Єнсу Столтенбергу.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top