Новини

Європа «наближається до критичного моменту» у підтримці України, — глава МЗС Литви

Європейський Союз наближається до «критичного моменту» після того, як політичні зрушення у США та Словаччині поставили під загрозу підтримку України з боку ЄС та НАТО в умовах російського вторгнення. Про це заявив Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс, повідомляє CNN.

У суботу законодавці США вирішили не включати прохання про допомогу Україні на 6 мільярдів доларів у проміжний законопроект, розроблений, щоб уникнути припинення роботи уряду. Тим часом популістська партія колишнього прокремлівського прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо перемогла на парламентських виборах у країні вранці в неділю. Фіцо виступав за припинення допомоги Україні та блокування заявки Києва на вступ до НАТО.

«Багато меседжів, відправлених із Брюсселя, Вашингтона чи інших місць, здатні посіяти сумніви у серйозності наших намірів», — сказав він на зустрічі глав МЗС ЄС у Києві.

Ландсбергіс висловив сподівання, «що сьогоднішня зустріч зможе це виправити та надіслати дуже ясний, кришталево ясний сигнал про те, що Європа буде з Україною до цієї перемоги».

Міністри закордонних справ Франції, Ірландії та Румунії також підтвердили підтримку Києва.

Міністр закордонних справ Франції Катрін Колона попередила Росію, щоб вона не розраховувала на «втому» країн Євросоюзу від їхньої підтримки України.

Її румунський колега Луміниця Одобеску заявила, що країна підтримуватиме Україну в експорті зернових і підкреслила згубний вплив вторгнення на глобальну продовольчу безпеку.

А міністр закордонних справ Ірландії Мішель Мартін висловив сподівання, що урядовці ЄС знайдуть «стійкий підхід до підтримки України у довгостроковій перспективі».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top