Економіка

З першого серпня в Україні зростуть податки

податки

Українським підприємцям з 1 серпня повертають усі довоєнні податки. Президент Володимир Зеленський вже підписав закон №8401, який передбачає відміну податкових пільг, що були введені на початку війни та повернення частини перевірок.

Податки повернуться з 2% до 5% для ФОП, як було до початку війни. Нові ФОП також вважатимуться платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 5%. Законом передбачено автоматичне відновлення прав та обов’язків платника ПДВ для суб’єктів, в яких було припинено реєстрацію платника ПДВ.

Закон частково скасовує мораторій на проведення перевірок. Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев зазначив, що заборона на документальні перевірки податкового бізнесу залишаться чинною, проте:

  • планові перевірки до кінця військового становища будуть проводитися тільки щодо суб’єктів господарювання у сфері виробництва та/або продажу підакцизної продукції, грального бізнесу та тих, які надають фінансові, платіжні послуги (мікрокредитні організації, банки);
  • дозволено позапланові документальні перевірки за окремими підставами їх проведення.

На початку війни більшість підприємство було переведено на декларативний принцип діяльності. Це не стосувалось лише підприємств у галузі безпеки держави, ядерної безпеки, навколишнього середовища, а також життя та здоров’я людини.

У свою чергу противник закону № 8410 Юлія Тимошенко закликала депутатів не підтримувати цей документ, адже за її словами він фактично «нищить залишки середнього класу в Україні».

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top