Море та порти

Нічна атака РФ на порт Ізмаїла призвела до стрибка цін на продовольство в світі – Reuters

Порт через річку від Румунії, яка є членом НАТО, є основним альтернативним маршрутом для експорту зерна з України

Ціни на пшеницю на Чиказький біржі в Чикаго підскочили на 6,5% після атаки Росії на порт Ізмаїл в ніч на 2 серпня.
Про це повідомляє Reuters.

«Ціни на пшеницю на Чиказький біржі підскочили на 4% після атаки в середу, і зросли ще приблизно на 2,5% пізніше вранці. Трейдери знову стурбовані ударом по глобальних поставках через витіснення з ринку України, одного з найбільших світових експортерів», — пише агентство.

Агентство посилається на «джерело в промисловості», яке підтвердило, що в порту Ізмаїла рівень шкоди «серйозний».

Аналітики також повідомляють, що станом на 1 серпня, внаслідок зриву зернової угоди, експорт зерна з України за місяць знизився на 40%, проти червня, зазначає агентство.

Росія атакувала головний внутрішній порт України через річку Дунай з Румунії в середу, що призвело до зростання світових цін на продовольство, оскільки вона нарощує застосування сили для відновлення блокади.

У Міністерстві оборони України повідомили про пошкодження зернового силосу в дунайському порту Ізмаїл в Одеській області: «Українське зерно має потенціал, щоб нагодувати мільйони людей у ​​всьому світі», – написали в відомстві на платформі для обміну повідомленнями X.

Атака Росії на Ізмаїл означає, що Кремль «збільшує застосування сили для відновлення морської експортної блокади України», пише Reuters.

Зазначається, що порт на Дунаї завдяки члену НАТО Румунії служив основним альтернативним маршрутом з України для експорту зерна з того часу, як Росія відновила фактичну блокаду чорноморських портів України в середині липня.

Але Росія невпинно атакує українську сільськогосподарську та портову інфраструктуру протягом більше двох тижнів після відмови продовжити угоду, яка зняла блокаду українських портів під час війни минулого року.

Наприкінці липня російські безпілотники завдали ударів по дунайських портах України, знищивши зерновий склад. Українські офіційні особи заявили, що Москва завдала удару по 26 портових спорудах, п’яти цивільних суднах і 180 000 тонн зерна за дев’ять днів страйків з моменту виходу з зернової угоди.

Москва назвала свої нещодавні напади помстою за український удар по мосту до Криму, який використовувався для постачання її військ на півдні України.

Також Москва заявляє, що розглядатиме кораблі, що прямують до українських морських портів, як потенційні військові цілі.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top