Новини

Лідер «Хезболли» пригрозив Ізраїлю ескалацією

Израиль

Лідер «Хезболли» Хасан Насралла заявив, що його ополчення вже бере участь у боях із Ізраїлем уздовж лівансько-ізраїльського кордону, і пригрозив подальшою ескалацією, оскільки війна між Ізраїлем і ХАМАСом триває. Про це повідомляє видання AP.

Зазначається, що у своєму телевізійному виступі лідер ліванського радикального угруповання також заявив, що «Хезболла», союзник бойовиків ХАМАСу в Газі, не боїться застережень США не втручатися у війну. Говорячи про військову дислокацію США в регіоні, він сказав, що американські військові кораблі в Середземному морі «нас не налякають».

Виступ Хасана Насралла широко очікувався в усьому регіоні як ознака того, чи переросте конфлікт між Ізраїлем і ХАМАС в регіональну війну.

«Дехто каже, що я збираюся оголосити, що ми вступили в бій, — сказав Насралла в п’ятницю. «Ми вже вступили в бій 8 жовтня». Він стверджує, що транскордонні удари Хезболли відволікають ізраїльські сили, які в іншому випадку були б зосереджені на ХАМАС у Газі.

Також сьогодні до Ізраїлю прибув державний секретар США Ентоні Блінкен.

Американський дипломат зустрівся з прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху, щоб закликати захистити цивільне населення в боях із ХАМАС, оскільки ізраїльські війська посилили оточення міста Газа.

Насралла високо оцінив безпрецедентне вторгнення ХАМАСу в Ізраїль, в ході якого бойовики атакували фермерські села, міста і військові пости, в результаті чого загинуло понад 1 400 осіб в Ізраїлі.

«Ця велика, широкомасштабна операція була виключно результатом палестинського планування і реалізації», — сказав Насралла, припускаючи, що «Хезболла» не брала участі в нападі. «Велика секретність зробила цю операцію дуже успішною», – зазначив він.

Довідково: «Хезболла» – ліванська шиїтська парамілітарна ісламістська організація і політична партія. Визнана терористичною організацією урядами Ізраїлю, США, Канади та Бахрейну. ЄС, Велика Британія, Австралія та Нідерланди визнають терористичною Зовнішню організацію безпеки «Хезболли».

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top