Волонтерство

Сюзанна Джінанян: Центр всебічного розвитку «Improve» повністю змінить систему виховання дітей

ElitExpert продовжує серію інтерв’ю з керівниками гуманітарних та волонтерських організацій Одеської області, які взяли участь у Першому закритому благодійному аукціоні «Волонтерський оберіг«.

Сьогодні ми розмовляємо із Сюзанною Джинанян, представницею Центру всебічного розвитку «Improve». Це об’єднання громадських активістів, бізнесменів та волонтерів, націлене на роботу з дітьми та підлітками, які, внаслідок війни, виявилися найбільш уражені та травмовані.

У Центрі зазначають, що рано чи пізно війна закінчиться, але важливо забезпечити, щоб наші майбутні покоління були фізично та духовно здоровими. А для цього потрібно трансформувати українську систему виховання, – вважають у «Improve».

Як народилася ідея такого цікавого проекту, що спонукало вас, молодих, але вже успішних, реалізованих у різних галузях людей, об’єднатися? Розкажіть трохи про себе…

— За фахом я — графічний дизайнер, і нещодавно працювала над досить цікавим проектом для Спілки вірмен України, створювала картки для дітей. То була частково благодійна ініціатива. Я завжди відкрита новому, обожнюю активний спосіб життя, спілкування з людьми, творчість, малюю змалку… Все це мене надихає.

Решта членів нашої команди дуже схожа на мене в плані сприйняття життєвих цінностей.

Так і склалася група однодумців, ми часто зустрічалися, розмовляли, обмінювалися ідеями та бачили світ приблизно однаково. І в якийсь момент зрозуміли, що хочемо поєднати наші зусилля і створити разом значний соціальний проект.

На кого він насамперед орієнтований?

Мені здається, що цей проект більше націлений на підлітків — на тих, хто вже може самостійно визначати свої інтереси та обирати, чому присвятити час. Ми хочемо створити такий простір, де діти не за чиїмось примусом, а за власним бажанням могли б вчитися і розвиватися.

Якщо коротко, то «Improve» -це простір, де можна навчитися того, чого не навчають у школах. Місце, де діти та підлітки можуть розвивати навички, які допоможуть їм у майбутньому, і це більше, ніж просто навчальний заклад.

— А в чому, на вашу думку, нестача навчання у школах? Чому там не вчать?

У школах часто беруть до уваги важливість саморозуміння у вихованні здорової особистості. Діти навчаються безлічі предметів, але їм не дають інструментів для розуміння себе та навколишнього світу, що вкрай важливо для їхнього розвитку.

— І що ж потрібно для цього?

Потрібний всебічний підхід до навчання, який включає самопізнання. Адже у шкільній програмі практично не закладено уроки, спрямовані на глибоке розуміння себе та своїх потреб. На жаль, у школах цього не вчать.

— Які саме знання ви вважаєте необхідними?

Йдеться про базове розуміння здоров’я як фізичного, так і психологічного. Це починається з фізичних вправ, наприклад, йоги або розтяжки, і йде далі до основ нутріціології та психології. Ми вважаємо за потрібне створити основу, щоб діти могли будувати свою взаємодію зі світом на здоровому фундаменті.

— Ви вважаєте, що турбота про тіло нерозривно пов’язана із розвитком особистості?

Абсолютно. Якщо ми не дбаємо про своє тіло, воно стає менш чутливим і швидше зношується, що впливає на нашу здатність до тонких переживань та глибокого мислення. У «Improve» ми прагнемо виховувати гармонійно розвинену особистість, здатну до високих духовних та інтелектуальних здобутків.

При цьому будь-яка людина, навіть із певними фізичними обмеженнями, може бути повноцінною особистістю. Фізичні обмеження не визначають цінність людини чи її здатність бути повноцінним учасником суспільства.

— «У здоровому тілі – здоровий дух» – чи актуальне це твердження?

 — Воно провокаційне. Здоров’я та добробут людини – це не лише фізичний стан. Звичайно, фізичне здоров’я важливе, але не менш значущі психологічний стан та емоційне благополуччя.

— Ваш проект буде орієнтований виключно на дітей та підлітків?

Ні, ми бачимо його як платформу для всіх вікових груп: від маленьких дітей до дорослих. Але почати хочемо саме з підлітків, бо вони вже можуть свідомо вибирати, чого хочуть у житті. При цьому ми маємо намір навчати їх не лише фізичним навичкам, а й давати теоретичні знання, які допоможуть їм у житті.

— З чого слід починати?

Ми розпочнемо з теоретичних занять. Хочемо дати підліткам розуміння різних аспектів життя, включаючи психологію та фізичне здоров’я. Це допоможе їм побудувати основу для майбутнього розвитку у будь-якій сфері, яку вони виберуть.

— Чи маєте ви вже розроблений програмний курс?

Поки що ми перебуваємо у початковій стадії розробки курсу, продумуємо навчальний план, активно працюємо над залученням кваліфікованих фахівців, які можуть допомогти у розробці програми. У нас вже є цікаві кадри з різних напрямків, але команда все ще формується.

— Які напрями планується включити до курсу?

Ми хочемо охопити кілька ключових напрямів, включаючи фізичний розвиток, психологію та інші дисципліни, які допоможуть учасникам нашого курсу стати більш гармонійними особистостями. Ми плануємо, що кожен напрямок буде розроблено окремо, і в міру готовності ми зможемо почати його застосовувати в освітній програмі.

– А в чому унікальність вашого підходу до реалізації проекту?

Унікальність — у модульності та гнучкості програми. Ми можемо почати з вже розроблених блоків, приступаючи до їхньої реалізації в міру готовності, а потім, коли всі модулі будуть готові, об’єднати їх у комплексний навчальний заклад. Ми пропонуємо інтегрований підхід, що охоплює не лише академічні знання, а й розвиток комунікативних навичок, креативність та вміння вирішувати проблеми. З дітьми будуть займатися наші сертифіковані фахівці, а також буде налагоджено систематичну роботу зі школами для спільної роботи.

— Скільки часу триватиме курс навчання?

На даний момент ми думаємо про курс тривалістю в два місяці. Звичайно, все залежатиме від того, як складеться підсумкова програма. Наша мета – створити щось, що реально допоможе дітям, тому ми ще точно визначимо тривалість на основі їхніх потреб.

— Чи реально за такий короткий термін чогось навчити?

Ми плануємо розпочати з базового курсу, який можна буде розширювати чи повторювати. Це скоріше знайомство з новими ідеями та концепціями, яке ми сподіваємось поглибити з часом. Пізніше ми розглядаємо можливість збільшення курсу до трьох місяців.

– Коли ви плануєте запустити програму і де?

Ми хочемо розпочати з літнього табору. Це дасть нам можливість добре стартувати та використовувати літній період для насиченої та продуктивної роботи з дітьми.

Для реалізації нашого проекту добре підійшов би дитячий табір «Молода гвардія». Нам потрібно буде підготувати територію, забезпечити спальні місця та спортивну інфраструктуру.

Пізніше там можна було б створити повномасштабний постійно діючий освітній центр – сучасну школу.

— Ви вже розрахували, скільки коштів буде потрібно для реалізації проекту?

Поки ми знаходимося на етапі планування, бюджет проостаточно не сформовано. Є ще багато деталей, які потрібно врахувати.

Попереду багато роботи, але ми сповнені ентузіазму і готові рухатись далі. Ми відкриті для співпраці та завжди раді новим однодумцям! Дякуємо за підтримку та увагу до нашого проекту!

Розмовляла Олена Овчиннікова

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top