Новини

Болгарія не пустила борт із Лавровим та Захаровою, які летіли на зустріч ОБСЄ

Щодо Захарової діють санкції ЄС

Літак Лаврова летів через повітряний простір Греції, а не Болгарії, як передбачалося. Болгарія дозволила використати свій повітряний простір, проте вимагала, щоб на борту не було офіційного представника МЗС Росії Марії Захарової.

Щодо Захарової діють санкції ЄС, запроваджені у зв’язку з війною Росії проти України.

«Дозвіл надається для участі у вищезгаданому засіданні в Скоп’є міністра закордонних справ Російської Федерації Сергія Лаврова та делегації, що його супроводжує, відповідно до ноти… Дозвіл не відноситься до директора департаменту інформації і друку МЗС Росії Марії Захарової, яка фігурує у списку санкцій, згідно з чинним правом ЄС», — цитує росСМІ заяву МЗС Болгарії.

Зазначається, що через рішення Болгарії довжина маршруту міністерського борту склала близько 4000 км, шлях зайняв понад 5 годин. Літак Лаврова шляхом до Північної Македонії пролетів над Туреччиною, а також Грецією, хоча раніше очікувався маршрут через Болгарію.

Це перший із початку війни в Україні візит Лаврова до країни ЄС. До початку вторгнення 21 січня 2022 року глава МЗС Росії зустрічався з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Женеві.

Навесні цього року Північна Македонія була однією з країн, які підтримали ордер Міжнародного карного суду в Гаазі на арешт російського президента Володимира Путіна.

У п’ятницю стало відомо, що Північна Македонія на короткий час зніме заборону на польоти з Росії, щоб дозволити Лаврову взяти участь у міністерському засіданні ОБСЄ в Скоп’є. Згодом про відкриття коридору заявила і Болгарія. Дозвіл діє до 1 грудня.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна та країни Балтії вирішили бойкотувати саміт у Скоп’є у зв’язку з участю Лаврова.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top