Інтерв'ю

Звільнити всі території цього недостатньо, — Залужний в інтерв’ю Дмитру Комарову

Залужний Валерій Федорович

Добірка головних заяв Валерія Залужного

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний дав велике інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову в рамках проєкту «Рік. За кадром. Генерал».

Варто зауважити, що раніше Валерій Залужний рідко давав коментарі для представників преси, до того ж вони були у текстовому форматі, і це перше інтерв’ю у форматі відео з початку повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року.

Чому почалася війна, і в чому її сутність для росіян зараз

Дивно, що таке взагалі може відбуватися у ХХІ столітті, вважає залізний генерал

Російські військові хотіли знищити українську державність, але їм це не вдалося, і зараз окупанти свідомо їдуть в Україну, щоб знищувати саме українців.

«Стратегічною метою Росії було знищити українську державність як таку. Напевно, вони розраховували на те, що зайдуть організованими колонами, люди зустрінуть їх із хлібом та сіллю, і на цьому б українська державність закінчилася б. Коли українці почали опір, коли почали захищатися, то станом на сьогодні вони (росіяни, — Ред.) свідомо з рф їдуть сюди, щоб свідомо вбивати українців, саме вбивати, і суть цієї війни полягає в тому, що якщо зараз ми не знищимо цього ворога, то будемо знищені ми. Тому що вони їдуть свідомо вбивати українців і завдають нам божевільних втрат», — підкреслив Залужний.

Як готувалися ЗСУ до повномасштабного вторгнення росіян

Перш за все, підготувка до нападу Росії йшла під час АТО і ООС, які стали «школою» для українських бійців

«Вісім років ми це робили, вісім років ми воювали, вісім років ми морально були готові до того, щоб ворога вбивати, а не чекати, що він заспокоїться і залишить нас у спокої. Ці 8 років війни загартували нас і навчили воювати, чого росіяни від нас не очікували. Це була для нас школа. Ми готувалися морально і фізично всі 8 років», — наголосив головнокомандувач ЗСУ.

Крім того, перед вторгнення було створено комплекс дій, який наштовхнув на думку, що єдиним варіантом опору ЗСУ переважаючим силам противника може стати нанесенням йому якнайбільших втрат.

«Цей весь комплекс, який ми проводили, наштовхнув нас на думку, що є лише один варіант, який може в цій ситуації спрацювати. Він полягав у тому, щоб у короткий термін завдати противнику максимальних втрат, щоб він відмовився від подальших дій на більшій території України. І це спрацювало», – сказав Залужний.

Про божевільні втрати ворога на війні

«Вони (окупанти. – Ред.) зазнають шалених втрат. Зокрема на Донецькому оперативному напрямку та в районі Бахмута. Висновок тільки один, що найдешевше, що є цій країні, – це людське життя. Це найдешевше, що там може бути. У нас же навпаки – це найдорожче«, – зазначив головнокомандувач ЗСУ.

Хто та єдина людина в РФ, за діями і висловлюваннями якою стежить головком

У Росії є один воєначальник, якого я постійно читаю — це Герасимов, — головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний

«Наразі його немає. Принаймні він нічого свіжого не публікує, але цю людину я читаю і мені цікава його точка зору як військового».

За словами Залужного, начальник Генштабу ЗС РФ «сильний і підступний, часом непередбачуваний» противник: Одним словом, сильний ворог. Якого нам, військовим, потрібно навіть шанувати для перемоги».

«Цього ворога не можна недооцінювати. Він сильний, він підступний і він, скажемо так, непередбачуваний. Одним словом, це сильний ворог. Якого нам, військовим, треба також поважати. Задля перемоги», — додав головком.

Про звільнення Криму і Донбасу

«Ми знаємо, що для цього потрібно. Знаємо, що потрібно, щоб звільнити Крим, що потрібно для того, щоб звільнити Донецьку область, Луганську область, але це дуже і дуже великий обсяг роботи, який швидко не стане», — зазначив головнокомандувач.

Чинник майбутньої перемоги України

«Знову хочу сказати, що поки що все тримається на плечах простих людей…Війну починають кадрові військові, а закінчують вчителі, бухгалтери, інженери… Що зараз в принципі й відбувається», — сказав головнокомандувач ЗСУ.

Перемога – це не тільки звільнення всієї території України від росіян

«Наша перемога — це, однозначно, звільнення всієї окупованої території України. Усю територію має бути звільнено, але цього замало. Україна як держава має зробити все, щоб усе, що почалося 24 лютого 2022 року, ніколи не повторилося. Світова історія знає держави, які живуть та показують, що їх краще не чіпати. Україна має стати такою державою», — наголосив Залужний.

Навіть коли емоції на обличчі не видають болю, серце його все рівно відчуває, зізнається головком

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний свідомий того, що займана ним посада не передбачає проявів слабкості, але він – «нормальна людина з нормальним серцем», і ніщо людське йому не чуже. Особливо, коли мова йде про українських воїнів, які загинули на війні.

«Я, перш за все, нормальна людина, з абсолютно нормальним серцем. І те, що емоції у обличчі і поведінці не видають людського болю, — це ще нічного не значить. Насправді серце все відчуває, і іноді йому дуже й дуже болісно», — говорить генерал.

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у  Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top