Експертний клуб

Релігійна дискредитація Швеції як головна мета для Росії – експерт

aleksandr-kovalenko

«Ворог світового ісламу не в Стокгольмі, а в Москві»

У 2022 році для Росії стало справжнім шоком те, що Фінляндія та Швеція подали заявки на вступ до НАТО і північноатлантичний альянс повністю підтримав їхнє прагнення, причому в небувало прискореному режимі.

Таким чином, починаючи повномасштабну війну проти України та виправдовуючи її не лише ефемерною денацифікацією та демілітаризацією, але й прагнення не допустити НАТО до своїх кордонів, Росія отримала у кілька разів більший спільний кордон із північноатлантичним альянсом завдяки цим скандинавським країнам.

«Не маючи можливості якось перешкодити цьому процесу, політично, дипломатично і тим більше військовим шляхом, Росія вирішила скористатися непростими відносинами між претендентами на вступ до НАТО та одним із членів альянсу – Туреччиною — дискредитуючи Швецію в релігійному контексті» — так вважає військово-політичний оглядач групи «Інформаційний опір», Олександр Коваленко.

За словами експерта, 2023 рік почався з зухвалої провокації біля посольства Туреччини в Стокгольмі – демонстративного спалення Корану, на що відреагувала мусульманська частина населення, як Швеції, так і за її межами. Але при цьому дана провокація була проведена дуже бездарно, адже в ній легко було помітно вуха російських спецслужб.

«Насамперед, виконавцем провокації, людиною, яка демонстративно спалювала Коран, був такий собі Расмус Палудан. А висвітлення цього акту вандалізму здійснювалося журналістом Чангом Йоханнесем Фріком, власником онлайн-видання Nyheter idag, а також ведучого на телеканалі SD Riks», — пише Олександр Коваленко.

А тепер трохи конкретики: Расмус Палудан – добре відомий у Швеції і не лише у Швеції ісламофоб. Він є лідером ісламофобського угруповання і регулярно спалює Коран — у Франції, Данії, Німеччини.

Що ж до Чанга Йоханнеса Фріка, то він працював у Russia Today (RT), робив репортажі для російського пропагандистського ресурсу Ruptly. А публікації в його Nyheter idag постійно вторили російським наративам, так само як і теми випусків телепередачі на SD Riks, яка, до речі, належить проросійській Шведській соціал-демократичній партії.

Отже, дуже багато в цій провокації російських елементів, і в ній буквально наслідили спецслужби Росії на кожному кроці, що наводить на думку — а до чого тут шведи, взагалі? Проросійський ісламофоб, проросійський журналіст, представник проросійської партії… Що в цьому акті шведського вандалізму?

Очевидно, що Росія активізувала свою агентурну мережу у Швеції, щоб створити хвилю ворожості до шведів з боку мусульманського світу. І частково це їм вдалося, адже мало якісь ЗМІ, висвітлюючи події у Стокгольмі, акцентували увагу на тому, куди тягнуть ниточки від цієї провокації і кому потрібне загострення відносин між Швецією та Туреччиною.

А тому ворог світового ісламу не в Стокгольмі, а в Москві.

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top