Економіка

Нерухомість в Туреччині: інсайди, рекомендації та особистий досвід відомого забудовника

Фуркан Бей Аліоглу

Інвестування в нерухомість – один із найнадійніших способів зберегти та примножити свої кошти, стовп стабільності у нестабільні часи, які зараз переживає Україна. Чи існують ризики для українських інвесторів за кордоном, а зокрема – в Туреччині? Які регіони становлять найбільший інтерес для вкладення коштів, які переваги та потенційні підводні камені цієї галузі?

З цими питаннями «ElitExpert» звернувся до людини, чия історія та досвід у сфері будівництва говорять самі за себе. Фуркан Аліоглу — співвласник будівельної компанії ALIOĞLU INŞAAT, який продовжує сімейну традицію бізнесу з тридцятирічною історією.

ПОЧАТОК ШЛЯХУ

Фуркан, вашу компанію добре знають у Туреччині, але в Україні чи інших країнах ви ще не настільки відомі, давайте познайомимося ближче…

Будівельну компанію АLIOĞLU INŞAAT заснував мій батько, тепер у ній працюють п’ятеро його синів, включаючи мене. Мій батько почав займатися будівельним бізнесом ще у 1996 році, коли умови будівництва були досить складними, а якість роботи часто була під загрозою через некваліфікованих робітників. А оскільки якість для нього завжди була на першому місці, 1998 року батько дійшов ідеї створення власного виробництва будівельних матеріалів.

Після цього компанія «ALIOĞLU» не лише відновила будівництво житлових будинків у Туреччині, але й продовжила одночасно займатися виробництвом високоякісних будматеріалів, що стало нашою конкурентною перевагою. Таке поєднання виробництва матеріалів та будівництва дотепер дозволяє нам контролювати якість на кожному етапі: від першої цегли до останнього поверху.

У 2018 році ринок нерухомості в Туреччині пережив бум, особливо на півдні країни, у Мерсіні. Нам вдалося успішно скористатися цим моментом та розпочати активне будівництво в регіоні. Зараз у нас чотири об’єкти, які вже зустріли своїх нових мешканців — ЖК «Lavinya life», «Lavinya 1», «Lavinya 2» та «Атлантіс», — і ще вісім у процесі будівництва.

Фуркан Бей Аліоглу

До речі, довгострокові інвестиції у земельні ділянки також стали частиною нашої стратегії сталого розвитку. Незалежно від економічних коливань, у нас завжди є ресурси для продовження будівництва та створення будинків, які стають ідеальним місцем для життя наших клієнтів. Наявність власних земельних ділянок робить нас стійкішими до економічних змін, дозволяючи зберігати стабільні ціни для наших покупців.

Наскільки глибоко ви особисто поринаєте в процес та контроль будівництва?

Як я вже казав, у компанії працює п’ять братів, і кожен із нас є спеціалістом у своїй сфері. Ми стежимо за всім – за закупівлею будматеріалів, будівельними роботами, інфраструктурою прибудинкових територій, відповідаємо за спілкування з інвесторами та партнерами – тобто, ми повністю занурені у процес.

Я, за-спеціальністю, архітектор та інженер, і особисто займаюся проектуванням будинків та контролем всього процесу будівництва, щодня буваю на всіх наших об’єктах, спілкуюся з будівельниками. Саме це дає правильне розуміння ситуації, а заодно дозволяє швидко виправляти проблеми, що виникають.

Крім того, один із моїх братів займається закупівлею будівельних матеріалів, інший — відповідає за юридичну документацію. Таким чином, у компанії дотримується повний контроль та розуміння процесів на кожному етапі: від виникнення ідеї до здачі будинку в експлуатацію.

Своїм підходом ми відрізняється від тих забудовників, які зацікавлені лише в отриманні доходу, тому контроль над процесом перекладають на підлеглих, що часто позначається на якості самих робіт. Наш підхід, крім якості будівництва, позитивно впливає і на вартість квартир у наших об’єктах, що також важливо для покупців.

ПРИЄМНИЙ БОНУС — ГРОМАДЯНСТВО ЗА ПОКУПКУ ЖИТЛА

Де, в яких містах і нерухомість якого класу ви будуєте? Хто і для яких цілей, здебільшого її у вас купує?

Сьогодні ми працюємо на півдні Туреччини, у місті Мерсін. Саме тут іде наше будівництво восьми нових житлових комплексів.

Фуркан Бей Аліоглу

Стандартний термін будівництва одного будинку – 24 місяці, але найчастіше ми випереджаємо графіки та укладаємось у 18 місяців. При цьому, у будь-якому випадку, щоб йти строго за договором з нашими інвесторами, ми не здаємо вдома в експлуатацію раніше термінів.

Що ж до сегментації наших об’єктів, то у нас є пропозиції на будь-який смак та гаманець — починаючи від бюджетних варіантів і закінчуючи житлом екстра-класу.

При цьому люди купують у нас житло як для власного проживання, так і для здачі в оренду, що дуже вигідно в Туреччині, оскільки вартість нерухомості тут у майбутньому тільки зростатиме.

Минулого місяця у нас стартував проект, де квартиру-студію можна придбати за 32 тисячі євро. З іншого боку, є і «люксовий варіант» у ЖК «Lavinya Queen» із вартістю від 130-140 тисяч євро та важливим бонусом – можливістю отримання громадянства за цю інвестицію.

Загалом ми можемо задовольнити покупця з будь-якими бажаннями: від студії за 32 тисячі до люксових апартаментів з видом на море за 220-250 і вілл за 500 — 900 тисяч євро.

ЗНАК ЯКОСТІ: «МИ САМІ ЖИВЕМО В ПОБУДОВАНИХ НАМИ БУДИНКАХ»

Нещодавно Туреччина пережила серію руйнівних землетрусів, тисячі будинків не встояли, що спричинило арешти деяких забудовників. Це питання хвилює всіх потенційних клієнтів, тому розкажіть, чи ваша компанія враховує небезпеку природних катаклізмів?

Справді, Туреччина перебуває у сейсмічно активній зоні. І саме тому безпека та стійкість кожного будинку, який ми будуємо – це наш головний пріоритет.

Фуркан Бей Аліоглу

Протягом багатьох років ми інвестували у вивчення та застосування передових технологій, щоб гарантувати людям не лише комфортне, а й безпечне проживання. Кожна наша будівля проектується з урахуванням найсуворіших стандартів.

Всі наші об’єкти проходять багаторазові перевірки та тести на сейсмостійкість. Наша мета – щоб наші клієнти відчували себе захищеними та спокійно спали, знаючи, що будинок створений з урахуванням усіх можливих непередбачених ситуацій. І ми пишаємося тим, що можемо надати людям не лише гарні та комфортні будинки, а й справжню впевненість у завтрашньому дні.

Так, і в підтвердження якості нашого будівництва, я і моя сім’я, будемо і самі жити в одному з будинків, що будуються в місті Мерсін.

Схоже, ви – клієнтоорієнтована компанія…

У нашій компанії саме покупець є центром, навколо якого все крутиться. Кожна цегла, яку ми вкладаємо, кожен план, який ми розробляємо, кожне рішення, яке ми приймаємо, виходить із розуміння та врахування потреб тих людей, хто в майбутньому житиме в наших будинках.

Фуркан Бей Аліоглу

Ми пишаємося тим, що наша компанія активно співпрацює з безліччю партнерських агенцій, які забезпечують нас безпосереднім зворотним зв’язком від наших інвесторів – таких агенцій близько ста.

Ця інформація дозволяє нам прогнозувати тренди та адаптуватися до мінливих потреб ринку в реальному часі.

Коли ми почули про потребу у бюджетних квартирах до 40 тисяч євро, ми почали діяти у цьому напрямі. В результаті, вже протягом тижня після запуску проекту, 400 із 600 доступних квартир були заброньовані!

А коли наші інвестори висловили інтерес до елітного житла з панорамними морськими краєвидами, ми втілили цю мрію в реальність, купивши ділянку на першій лінії від моря – тепер там будується ЖК «Laviniyа Premium».

Крім того, ми розуміємо, що купівля нерухомості в Туреччині не завжди означає, що люди планують постійно мешкати в ній. Для багатьох наших клієнтів придбання квартири стає бізнесом, що дозволяє отримувати стабільний дохід від оренди житла.

Тому навіть після завершення будівництва наша компанія пропонує послугу з управління нерухомістю, в тому числі, організацію здачі її в оренду. Ми беремо на себе весь процес – від підбору надійних орендарів до регулярного контролю за станом вашої нерухомості.

В якому напрямку ви маєте намір рухатися далі, очевидно, що планів у вас дуже багато… які завдання стоять перед вами в майбутньому?

Підхід до будівництва для нас залишається незмінним: якість понад усе. Зараз ми ведемо роботу над проектами у Мерсіні та відчуваємо активне зростання інтересу до наших об’єктів. З іншого боку, ми зіткнулися з проблемою нестачі кваліфікованих будівельників у регіоні, тому не хочемо поспішати, використовуючи непрофесійних робітників та втрачаючи якість.

Фуркан Бей Аліоглу

Справа в тому, що для нашої компанії якість не просто пріоритет — це обіцянка, дана кожному нашому клієнту. Ми розуміємо, наскільки важливо для наших покупців отримувати житло, яке служитиме їм довгі роки, саме тому ми не готові йти на компроміс, наймаючи некваліфікованих співробітників.

Загалом у нас є чудові проекти у розробці, земельні ділянки для яких вже придбано. Однак наш принцип – спочатку завершити розпочате, і лише потім рухатись далі. Ми завершимо всі розпочаті проекти, якісно і вчасно, з усією інфраструктурою, а лише після цього приступатимемо до наступних. Крім того, можливо, за рік-два у покупців зміняться побажання та потреби, тому ми вважаємо за краще прислухатися до ринку та будувати житло, яке буде актуальним у конкретний період часу.

Наша мета — це не тільки будівництво якісних та комфортних будівель, але й створення справжнього домашнього затишку для кожного клієнта, де кожен камінь закладено з любов’ю та турботою про майбутніх мешканців.

Розмовляла Олена Овчиннікова

Щоб завжди бути в курсі найважливішого, читайте нас у Telegram

Коментарии

Последние

Найактуальніші новини та аналітичні матеріали, ексклюзивні інтерв'ю з елітою України та світу, аналіз політичних, економічних та суспільних процесів в країні та за кордоном.

Ми на мапі

Контакти

01011, м. Київ, вул. Рибальська, 2

Телефон: +38-093-928-22-37

Copyright © 2020. ELITEXPERT GROUP

To Top